reklamı kapat

Binance Bir Kripto Parayı Daha Listeledi!

Binance, Beam'i (BEAM) listeledi!
15:00
20 Eylül 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ve aynı zamanda ciddi miktarda altcoin’i platformunda bulunduran Binance, bunların arasına bir yenisini daha katacağını duyurdu.

Binance tarafından yayınlanan blog gönderisinde gizlilik odaklı kripto para birimi Beam‘in (BEAM) ilk olarak BEAM/BNB, BEAM/BTC ve BEAM/USDT işlem çiftleri ile borsada listeleneceği vurgulandı. Beam için olan alım satım işlemleri  Türkiye Saati ile 15:00’de başlayacak olsa da, kullanıcılar BEAM yatırma işlemlerine çoktan başladı.

Mimblewimble Protokolü Nedir?

Aslında kripto para ekosisteminde çok fazla gizlilik odaklı kripto para birimi olsa da, Mimblewimble protokolü son günlerde ciddi anlamda öne çıkan gizlilik teknolojilerinden birisi haline geldi. Mimblewimble protokolünü kullanan blockchain ağlarında diğerlerindeki gibi belirlenebilir ve tekrar kullanılabilir adresler yer almıyor. Bu da aslında ağda yapılan tüm işlemlerin buna dışarıdan bakan kişilere rastgele ve anlamsız veriler gibi gözükmesini sağlıyor. İşlem sadece ağda ilgili işlemi yapan katılımcı tarafından görüntülenebilmekte.

Beam bundan yakın bir süre önce piyasaya çıkmış olmasına rağmen, şimdiden kullandığı protokol sayesinde Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee gibi isimlerin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Lee aylar önce yaptığı açıklamada Litecoin için Mimblewimble protokolünün entegrasyonunu düşünmeye başladığını açıklamıştı. Bunun ne zaman tam anlamıyla entegre edileceği ise hala bilinmiyor.

Güncelleme: Binance yeni yayınladığı bir bildiri ile Beam’in listelenmesinin cüzdan ve ağ düğümleri ile ilgili birtakım teknik sıkıntılardan dolayı 24 saat ertelendiğini duyurdu.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun