X

Binance Bir Borsasını Kapatıyor: Sebep Belli Mi?

Binance Jersey kapatılıyor.
21:11
19 Ekim 2020

Binance’in 2019 yılının başlarında büyük bir duyuru ile paylaştığı Binance Jersey isimli kripto para – itibari para borsası ömrünü tamamlamış gibi gözüküyor. 2019 yılının başlarında Jersey merkezli iştirakin açılmasının temel sebebi itibari paralar ve kripto paralar arasında köprü görevi oluşturmak şeklinde açıklanmıştı.

Binance Jersey kullanıma açıldıktan kısa süre sonra Bitcoin, Ethereum, Sterlin ve Euro gibi para birimleri desteklenmeye başlandı. Son 24 saat içerisinde sadece 210.000 dolarlık ticari hacme sahip olan Binance Jersey buradan da anlaşılabileceği üzere pek başarılı olamadı. Bunun temel nedeni ise Avrupa piyasalarında yer alan köklü kripto para borsaları ve spot borsalara olan ilgi olarak gösteriliyor.

Binance Jersey Kapatılıyor

Binance tarafından yapılan duyuruda 30 Ekim tarihinden itibaren borsaya yönelik para yatırma işlemlerinin durdurulacağı, bunun devamında ise tam kapanmanın 30 Kasım tarihinde yaşanacağı belirtildi. Kullanıcıların hesapları kapatılmayacak olsa da 9 Kasım tarihinden sonra neredeyse her fonksiyon askıya alınacak.

Binance kripto para borsası küresel çapta diğer iştirakleri ile ticari hacim rekoru kırarken Binance Jersey iştirakinin başarısız olması ise beklenmeyen bir gelişmeydi. Bu süre boyunca resmi Twitter hesabı hacklenen Binance Jersey, ilk başlarda ciddi bir furya başlatmıştı.

Ancak hem Binance‘in küresel çapta kullanıma sahip olması hem de bölgesel kripto para borsası rekabetinin fazla olması Binance Jersey’i sona getirdi. Bu durum Binance kripto para borsasını ise etkilemeyecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar