reklamı kapat

Binance Amerika’daki Kullanıcıların Erişimini Engelledi, BNB Düşüyor!

Binance’in attığı adımlar ardı ardına gündeme bomba gibi düşüyor…
15:00
14 Haziran 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Malta merkezli Binance, Amerika’da kripto para borsası açma hazırlığında olduğunu dün yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurmuştu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, sonunda Binance US’yi piyasaya sürecek ve Binance’in güvenliğini, hızını, likiditesini Kuzey Amerika’ya getirecek olmalarından dolayı oldukça heyecanlı olduklarını dile getirmişti. Konuyla ilgili detayları bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Bu açıklamaların ardından Binance gündeme bomba gibi düşen bir açıklama yaptı…

Amerika Engeli

Binance bugün kullanım koşullarında yaptığı değişiklikler ile Amerika’daki kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Borsa değişikliklerle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Binance Amerika’daki kullanıcılarına hizmet vermeyi durdurdu. Binance, faaliyet gösterdiği piyasaları ve yetki alanlarını seçme hakkını gizli tutar. Belirli ülkelerdeki hizmetlerini kendi takdirine bağlı olarak kısıtlayabilir ya da tamamen kaldırabilir.

Bu açıklamanın ardından borsa daha detaylı bir açıklama daha yaptı:

90 gün sonra 12.09.2019 tarihi itibariyle Binance’in kullanım koşullarına uygun olmayan kullanıcılar artık Binance.com’da işlem yapamayacak ve para yatıramayacak. Ancak cüzdanlarına ve fonlarına erişmeye devam edebilecekler.

CEO Zhao da attıkları bu adımın ardından, kısa süreli zorlukların yaşanabileceğini ancak her zorluğu avantaja çevirmek için çok çalıştıklarını ifade ettiği bir tweet paylaştı.

BNB Karardan Memnun Değil

Geçtiğimiz günlerde sergilediği iyi performanslarla yatırımcısının yüzünü güldüren Binance Coin (BNB), Amerika kararının ardından düşüşe geçti.

Coinmarketcap verilerine göre, 24 saat içinde %7’nin üzerinde düşüş yaşayan BNB, yazının yayıma hazırlandığı sırada 32.83 dolar seviyesinden işlem görüyordu. BNB haber öncesinde yaklaşık olarak 36 dolar seviyelerinde seyrediyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.