reklamı kapat

Güney Kore’deki Bitcoin Aramalarında İlginç Veriler Var

Güney Koreliler gözlerini Bitcoin’le açıyor…
14:00
14 Haziran 2019

Güney Kore uzun zamandır Bitcoin benimsenmesi konusunda kilit noktalardan biri konumunda yer alıyor. Google Trend verilerinin ortaya koyduğu bilgilere göre artık hükümet ve bankalar da Bitcoin’e sıcak bakmaya başlıyor. Bu verilere göre, geçtiğimiz hafta her Güney Koreli Bitcoin’le uyuyup Bitcoin’le uyandı…

Bitcoin Google Aramaları

Bitcoinist’in haberine göre geçen hafta Google’daki Bitcoin aramalarının grafiğine baktığımızda bir desen oluştuğunu görüyoruz. En yüksek noktaların ise her gün aynı saatlerde yakalandığı dikkat çekiyor.

Bir de geçtiğimiz hafta Güney Kore’deki Bitcoin aramalarının grafiğine bir göz atalım. Güney Kore’de her gün sabah saat yedi sularında Bitcoin aramalarının en yüksek seviyeye ulaştığını görüyoruz. Yani Güney Korelilerin akıllarında Bitcoin ile güne uyandıklarını ve işe giderken Bitcoin ile ilgili gelişmeleri takip ettiklerini rahatlıkla dile getirebiliriz.

Bitcoin Benimsenmesi

50 milyon kişinin yaşadığı Güney Kore, elektronik, e-spor ve global inovasyon konularında adeta dev bir teknoloji merkezi. Bu yüzden Güney Kore’de kripto para birimlerinin patlama yaşaması aslında çok da şaşırılacak bir durum değil.

Güney Koreliler Bitcoin için her zaman pozitif görüşlere sahiplerdi. Hatta zaman zaman güncel fiyat üzerinde işlemler gerçekleştirdiler. Veri firması Cindicator tarafından yayınlanan bir rapora göre, son düzenlemeler, gelişen kripto para borsaları, ülkenin tarihi ve kültürü Bitcoin’in benimsenmesi konusunda büyük rol oynuyor.

Bunun yanında Güney Koreliler dünya genelindeki toplam kripto para kullanan insan nüfusunun %30’unu oluşturuyor. Hatta Güney Kore’de maaşlı çalışan vatandaşların %30’unun kripto parası bulunuyor ve zaman zaman kripto paralarla işlem gerçekleştiriyorlar.

Ayrıca hükümet 2019 yılında Blockchain teknolojisinin geliştirilmesi için yaklaşık olarak 880 milyon dolar ayırdı. Bu da Bitcoin’in benimsenmesi açısından büyük bir avantaj yarattı.

Öte yandan mayıs ayı başında kripto para analiz servisi Coin Dance’in paylaştığı veriler, Güney Koreli yatırımcıların LocalBitcoins’teki işlem hacmi yeni bir rekora imza attığını göstermişti. Coin Dance’in verilerinin detaylarını burada sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun