reklamı kapat

Binance Academy Umut Vaat Ediyor

Dünyanın en büyük kripto para borsasının eğitim portalı ilerleme kaydediyor.
17:00
18 Şubat 2019

Kripto para borsası Binance’in eğitim portalı bugün yapılan açıklamalara göre, Y-Combinator destekli platform Product Hunt’ta üçüncü sıraya yerleşti.

Binance Academy

2013 yılında ana akım tüketicilere gelecek vaat eden ürün ve hizmetleri tanıtmak amacıyla kurulan Product Hunt’ın sıralamasında şu anda üçüncü sırada Binance Academy yer alıyor. Binance Academy’nin yanında Product Hunt’ın kripto para birimlerine ilişkin umut vaat eden ürün ya da hizmet olarak gördüğü platformlar arasında işlem platformu Robinhood ve istatistik üreticisi Earn.com da yer alıyor.

Öte yandan Binance Academy, kripto para yatırımcılarına Bitcoin, diğer kripto paralar ve genel olarak bu sektör hakkında bilgi sağlama aracı olarak geçtiğimiz yılın başında hizmet vermeye başladı. Binance Academy’nin yöneticileri ve geliştiricileri, günümüzde hala devam eden birçok hack girişimine karşı kullanıcıların teknik yeterliliğini arttırmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Binance Academy’nin geliştirme yöneticisi Ted Lin, “Eğitim, kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin kullanımının artmasının ayrılmaz bir parçası” açıklamasını yapıyor ve ekliyor:

Binance Academy ile hedefimiz kaliteli, tarafsız ve eğitsel bilgilerle kullanıcılara tamamen tarafsız bir platform sağlamak.

Binance DEX

Belirlenmiş yirmi dört saatlik işlem hacmiyle Coinmarketcap sıralamasında birinciliği elinde tutan Binance, bu hafta yenir tür borsanın testnet versiyonunu yayınlamaya hazırlanıyor. Merkezi olmayan bir platform olarak tasarlanan Binance DEX, kullanıcıların özel anahtarlarının sadece kendi kontrollerinde olmasını sağlıyor. Dolayısıyla Binance’in ya da başka bir şirketin sunucusunda saklanmayan özel anahtarlar sayesinde fonların yönetimi sadece kullanıcıların elinde oluyor. Binance DEX’in kullanımı ve ne olduğuyla ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında kripto paraları daha yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar sıcak cüzdanlar ya da donanım cüzdanları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları için kripto para borsalarının güvenliği toplumda hala endişe yaratıyor. Aslında Binance Academy de bu gibi konularda kullanıcıları aydınlatarak her alanda güvenliği sağlamayı hedefliyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.