X


BAT Coinbase’den Sonra Bir Borsada Daha Listeleniyor

BAT yatırımcıları bir borsada daha BAT işlemleri yapabilecek.
12:00
12 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanların hareketli kripto paralarından BAT’te yeni bir gelişme yaşandı.

Coinbase Pro listelemesinin hemen ardından Basic Attention Token (BAT) yeni bir borsada listeleniyor. ABD merkezli kripto para borsası Circle, sosyal medya platformlarından BAT’i listeleyeceğini duyurdu.

BAT’in Coinbase’in hemen ardından Circle’da listelenmesi sürpriz değil. Zira iki borsa Centre isimli bir girişim kapsamında ortaklık yaptı. Centre’ın yaratılış amacı stablecoin’lerin (sabit coin) benimsenmesini sağlamak. Circle’ın geliştirdiği USDC sabit coin’i de ilk olarak geçen ay Coinbase’de listelendi.

Circle’ın geleneksel finans sektörüyle yakın bağlantıları bulunuyor. Bu ağın bir ucunda Goldman Sachs bankası diğer ucunda kripto para borsası Poloniex bulunuyor ve Circle bu iki kurumu bir nevi birbirine bağlıyor. Circle işlem platformundan ziyade yatırım platformu olarak öne çıkıyor, geniş kapsamda borsa dışı (OTC) işlemler ve itibari para hizmetleri sunuyor. Circle yasa & iş ilişkileri başkanı Claire Wells 2 milyar doların üzerinde OTC’yle işlem yaptıklarını açıkladı.

BAT’in performansı

BAT’in yaratıcısı Brandon Eich geçtiğimiz günlerde ismini vermediği, en az 80 milyon aylık kullanıcıya sahip bir sitenin BAT token’ını kullanabileceğini açıklamıştı. Bu haberi CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık.

BAT geçtiğimiz ay Coinbase beklentileri sebebiyle eylül ayındaki düşük seviyelerden %160 bir yükseliş göstererek 0,39 dolara yükselmişti. BAT haberimizin hazırlandığı sırada %10 yaklaşan düşüşle 0,25 dolardan işlem görüyor ve 251 milyon dolar piyasa değeriyle 33. sırada yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar