X


Banka Yöneticisinden Ripple’a Övgü Dolu Sözler

SCB CTO'su Colin Dinn giderek yaygınlaşan Ripple'ın finansal teknoloji alanında lider olacağını belirtti.
11:00
5 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple’ın düzenlediği Ripple Swell 2018 birçok tanınmış isme ev sahipliği yaptı. Eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın da içerisinde bulunduğu, Blockchain ve kripto para camiasından birçok isim toplantıda bulundu. Siam Commercial Bank (SCB) CTO’su Colin Dinn katılanlar arasındaydı.

CTO Ripple ile SCB ortaklığının SCB’yi nasıl ileriye taşıdığından söz etti. Dinn SCB’nin Ripple ortaklığı kurmasının sebeplerinden bir tanesinin yeni bankacılık çözümleri bularak işlemleri kolaylaştırmak olduğunu belirtti. CTO SCB’nin henüz Blockchain adına derinlemesine bir araştırma yapmadığını ancak Ripple’ın finansal teknoloji alanında lider olacağını düşündükleri için gemiye atladıklarını ifade etti. Ripple’ın yeni bir boyut kazandıracağından emin olduğunu ekledi.

Colin Dinn bankacılık sektörünün geride kalmamak adına acele etmesi gerektiğini ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bankaların varlığını korumakta güçlük çekebileceğini dile getirdi. Dinn’e göre Ripple ve SCB’nin hedefleri oldukça benzer. Bu hedefler de hızlı bir şekilde yaygınlaşmak, sorunları kolay çözülebilen ve bir model oluşturabilecek bir iş ortaya koymak olarak belirlendi. Dinn sözlerine şöyle devam etti:

Ana hedefimiz ödemeleri basit hale getirmek. Ripple ile anlaşmamız çalışma şeklimizi değiştirdi. Sadece para birimleri adına devrim yapmak istemiyoruz, bunun yerine bütün dünyayı sarabilecek yeni bir sistem yaratmak istiyoruz.

Ripple ve SCB ortaklığının resmiyet kazanmasından sonra Ripple ağına multi-hop ödemeleri adı verilen yeni bir özellik ekledi. Bu özellik sayesinde Ripple ağında gerçekleştrilen işlemlerin bire bir eşleşmesi gerekmeyecek, bu yüzden küresel para akışını geliştireceği düşünülüyor. SCB’de multi-hop kullanarak ikil işlere ihtiyaç duymadan para transferlerini sağlayabilecek.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER