X


Binance Kripto Paraları Dünyanın Dört Bir Köşesine Götürüyor

Dünyanın en büyük hacimli borsası Binance çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
13:00
5 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance borsası Queensland, Avustralya merkezli Blockchain ödeme şirketi TravelbyBit’e 2,5 milyon dolarlık yatırım yaptı. İki şirket dünyanın önemli havaalanlarında kripto paraların kabul edileceği bir PoS (satış noktası) sistemi geliştirmeye başladı.

Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Binance Coin’in kabul edileceği sistem gezginlere kripto paralarla alışveriş yapma fırsatı tanımak suretiyle kripto paraların benimsenme oranını artırmak için tasarlandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao sistemin gezginlere büyük faydasının dokunacağını düşünüyor:

Havaalanlarından başlayıp oradan devam edelim. Gerçek, olay yerinde ve “ihtiyacın olan her yerde” gibi niteliklere sahip kullanım durumu kriptoların daha çok benimsenmesinde kilit nokta. Bu bilgi ışığında, seyahat ederken kripto kullanabilmekten daha iyi bir şey yok. Zira yabancı bir ülkeye iniş yaptığında cebinde o ülkenin parası olmayabilir.

Zhao daha sonra şu tweet’i attı:

Bundan sonra uçak biletlerinin (istediğiniz yere), otellerin, hatta Disneyland biletlerinin ödemesinde bnb kullanın. @TravelbyBit sayesinde. Kriptoların benimsenmesi için sıkı çalışan bir başka şirket.

Öte yandan TravelbyBit Avustralya içi bir satıcı ağı geliştirdi. Gezginlerin dijital parayla ödeme yaptığı sistemde satıcılar ödemeyi hem kripto hem de itibari para cinsinden alabiliyor. Şirketin CEO’su Caleb Yeoh sistemin avantajlarına dair şöyle konuşuyor:

Çok sayıda yerde durakladığınız ve yalnızca tek bir para birimine ihtiyaç duyduğunuz bir seyahat hayal edin. Müşterilerine geleneksel olmayan ödeme opsiyonları ve ezber bozan bir teknoloji tecrübe etme fırsatı sunmak isteyen en yenilikçi havaalanları ve satıcılarla çalışıyoruz.

Bunun yanı sıra Queensland bölgesel yönetimi Quennsland’i geliştirmek için oluşturulmuş fondan TravelbyBit’e 100 bin dolar hibe etti.

Kaynak: dailyhodl.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar