X

Balinalar Dogecoin İşlemlerini Artırdı! Dogecoin’de Hareketlilik Sürüyor

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre anonim bir Ethereum balinası 1.411.777 dolar değerinde Dogecoin satın aldı.
15:42
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son blok zinciri verileri, bir Ethereum balinasının kripto varlıklarına 8 milyon Dogecoin eklediğini ortaya koydu. Bugünün en çok konuşulan kripto parası Dogecoin, balinaların da ilgisini çekerek rekor kırdığı günlere dönmek istiyor.

Balinalar Dogecoin’e Geri Döndü

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre anonim bir Ethereum balinası 1.411.777 dolar değerinde Dogecoin satın aldı. 8 milyon Dogecoin’e eş değer bu miktar önemli alım olarak kayıtlara geçti. Bununla birlikte dünyanın en zengin adamı Elon Musk tarafından yönetilen Tesla, Dogecoin ile ödeme dönemini resmen başlattı. Tesla şu ana akdar iki adet ürün sundu. Tesla’nın adımı ile Dogecoin gün içerisinde %20’ye yakın artış kaydetti.

Balinalar, geçtiğimiz yıl Dogecoin rallisini tetikleyen önemli faktörlerdendi. Bu bağlamda balinaların tekrar Dogecoin’e yönelmesi, topluluğu harekete geçirmek adına önem arz ediyor.

Dogecoin Hareketliliği

Tesla, Dogecoin ödemelerini içeren birkaç ürün piyasaya sürdüğünden bu yana Dogecoin, yeşil bölgede işlem görüyor. En popüler meme coin şu anda 0.18 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Tesla’nın ürün lideri Taylor Robinette, resmi Twitter hesabında iki ürünün fotoğraflarını yayınladı. Görselde 300 DOGE değerinde bir Crybertruck koleksiyonundan parça ve 835 DOGE değerinde bir kemer tokası bulunuyor.

Bugünün erken saatlerinde Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Musk’ın DOGE hamlesi ile ilgili yorumda bulundu. Billy Markus, Dogecoin topluluğunu Tesla ürünlerini almaya davet etti. Balinaların da desteği ile Dogecoin hareketli saatler yaşıyor. Son 24 saat içerisinde anonim cüzdanlar arasında 39 milyon Dogecoin transfer edildi. İşlemler en az 4 veya 5 milyon Dogecoin barındırıyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar