X


Balinalar 7 Ay sonra İlk Kez Bu Altcoine Döndü!

Piyasanın diplerinde stok yapmasıyla bilinen ve güvendikleri projeleri önden depolayan balinalar, yedi ay sonra ilk kez tekrardan bu altcoine yöneliyor.
16:30
3 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto piyasasının diplerinden yararlanan ve makro boyutta kripto stoklamalarıyla tanınan balinalar, yedi aydır Cardano (ADA) stoklarını eritiyorken durumu tersine çeviriyor ve tekrardan stoklamaya başlıyor.

ADA’ya Etkisi

Bu süreçte ADA, genel olarak bir düşüş trendinde olmasına rağmen DeFi’de son 24 saatte yeşile dönmüş olarak gözüküyor. ADA, kriptoların genel düşüşüne rağmen balinaların bu hareketleriyle fiyatını da artırıyor. Bu yazı yazılırken ADA, son 24 saatteki %2,5’in üzerindeki artışıyla yaklaşık 0,795 dolardan işlem görüyor. Ancak bu yükseliş, ADA için yeterli bir performans sağlayamıyor ve son 15 aya bakıldığında ADA’nın en düşük seviyelerinde olduğu görülüyor.

Ancak düşüş eğilimine rağmen ADA, 25 Nisan’da %10 kadar artış görmüştü. Uzmanlar, bunun Cardano’nun DApp performansı ile alakalı olduğunu savunuyor ve kripto ekosistemi Ethereum’un The Merge birleşmesini beklediği kadar Cardano’nun Haziran ayında yapılması planlanan Vasil Hardfork’unu da bekliyor.

Vasil Ağ Güncellemesi

Kripto piyasası, bu güncellemeyi beklerken balinalar da bu süreçte güvendikleri Cardano projesini desteklemeye devam ediyor. En son gelen veriler, 1 ile 10 milyon ADA tutan Cardano balina cüzdanlarının son beş haftada 196 milyondan fazla ADA biriktirdiklerini gösteriyor. Bu verileri bir kripto analiz platformu olan Santiment, doğruluyor ve ADA tutan balinalardaki artışın önemini de vurguluyor.

Ayrıca platform içerisinde fiyat anketlerinin olmasıyla bilinen CoinMarketCap, ADA için bir fiyat anketi düzenliyor. Bu ankette katılımcılar, ADA’nın 31 Mayıs’a kadar %50 artacağını öngörüyor. Uzmanlar, Vasil’in piyasaya sürülme zamanının önem taşıdığını da belirtiyor. Bilindiği gibi Ethereum, ağındaki PoS güncellemesini devamlı olarak geciktiriyor. En son Haziran’da gelmesi beklenen The Merge Birleşmesi Ağustos’a kadar ertelenmişti. Cardano, Haziran’da boşalan bu kadroyu iyi değerlendirebilirse daha iyi fiyat performansı dahi gösterebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar