X


Balina Aktivitesi Artıyor: Yüklü Miktarda Bitcoin (BTC), Binance Borsasına Taşındı

Whale Alert, Xapo cüzdanından Binance'e 5.000 Bitcoin transfer edildiğini kaydetti.
14:42
30 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde 43.794 dolara dokunarak yükseliş eğilimi kazandı. Bitcoin boğaları, en popüler kripto para birimini 40.000 doların üzerinde tutma girişimlerini sürdürse de balina aktiviteleri dünden bu yana önemli derecede arttı.

Balinalar Hareketlendi

En popüler Blockchain monitörü Whale Alert, Xapo cüzdanından işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e 5.000 Bitcoin transfer edildiğini kaydetti. İşlemin fiat para birimi cinsinden değeri ise 206 milyon dolar seviyelerinde. Bununla birlikte bir başka transferde 500 Bitcoin bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e taşındı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC borsa arzındaki son artış önde gelen borsaların geçtiğimiz hafta önemli çıkışlar görmesinin ardından sürpriz oldu. Geçtiğimiz hafta Bitcoin borsa arz oranı 2 yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesine ulaşmıştı. Son borsa girişleri, balinaların transfer moelinde bir değişiklik olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı Hangi Yöne Gidecek?

Fiyat açısında BTC mevcut durumda 820 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile 42.900 doların üzerinde işlem görüyor. Bitcoin ağ etkinliğinin ve gelecek fiyat beklentilerinin temel göstergelerinden biri BTC dolaşımıdır. Kripto analitik platformu Santiment’e göre BTC dolaşımı 2021 Temmuz ayının sonundan bu yana en yüksek seviyeyi gördü. Santiment, önemli verileri paylaşarak şunları kaydetti:

Bitcoin’in dolaşımı gelecekteki piyasa fiyat artışına dair en temel göstergelerden biridir. Son 3 günde BTC, ağda dolaşan ortalama 189.2k benzersiz token ile Temmuz ayının sonundan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Lider kripto para biriminin kaydettiği son fiyat artışı nedeniyle alım satım pozisyonlarının tasfiyesi son 24 saatte kayda değer biçimde arttı. Bybt tarafından sağlanan verilere göre son 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık 94 milyon dolar değerinde short işlem pozisyonunun tasfiye edildiği kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar