X

Bakkt, Yüzde 3.100’lük Rekor Artış Sergiledi!

Bakkt, hacim rekoru kırdı!
20:00
10 Ekim 2019

Fiziki teminatlı Bitcoin (BTC) vadelileri ile uzun süreden beri büyük bir beklenti yaratmayı başaran Bakkt, piyasaya çıktığı ilk gün beklentilerin çok altında kalması ile birçok kripto para yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Bakkt Hacim Rekoru Kırdı

Bakkt, ilk gününde ve ilk haftasında elde ettiği hacmin ciddi bir şekilde üstüne çıkıp, tamı tamına yüzde 3.100’lük bir artış gösterdi. İlk gününde 7 Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi alım satımı yapan Bakkt, 10 Ekim tarihinde ise bunu 224’e çıkardı.

Bakkt’ın en az Bitcoin ETF’si kadar büyük bir etki yaratması bekleniyordu ancak ilk haftada durgun bir görünüm sergileyen platform, daha sonradan açılmaya başladı ve uzmanlar bunun kesinlikle kurumsal yatırımcıları çekmeyi başaracağını vurgulamakta.

Bakkt yeni sergilemeye başladığı etkileyici performansına rağmen hala CME’nin performansının oldukça gerisinden seyretmekte. 2017 yılında boğayı getirdiği belirtilen CME’nin Bitcoin vadelileri, 2019 yılında hacim olarak artsa da Bitcoin’e  olan etkisi azalmıştı.

Bunun yanı sıra bugün CFTC başkanı tarafından yapılan bir açıklamada, Ethereum (ETH) için de vadeli işlemlerin önünün açılabileceği vurgulandı. CFTC Başkanı Ether’in kesin bir emtia olduğunu düşündüklerini ifade etti ve yakında ABD içerisinde Ethereum türev ürünlerine onay verilebileceğini resmen birinci ağızdan açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar