Bakkt’ın Yeni CEO’su Belli Oldu!

Bakkt'ın yeni CEO'su Mike Blandina oldu.
18:08
23 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Fiziki teminatlı Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi ve türev platformu Bakkt, Kelly Loeffler‘in yerini alacak yeni CEO’sunu belirledi. International Exchange‘in alt kurumu olan ve ABD içerisinde büyük bir ünü bulunan Bakkt, CPO konumundaki Mike Blandina‘yı CEO’luk görevine atadı.

Kelly Loeffler’in gidişi ise kötü bir nedenden veya çıkar çatışmasından kaynaklanmıyor. Bu ayın başlarında Georgia Valisi tarafından Senato’ya atanan Loeffler, sağlık sorunları nedeniyle emekli olan eski senatör Johnny Isakson’un yerini doldurdu. ICE’nin CEO’su ve kurucusu Jeffrey Sprecher ise yeni atama hakkında şu sözlere yer verdi:

”Mike bundan sonra CEO olarak Bakkt’ın stratejik yönünü, ödeme ürünlerini ve piyasaları yönetip, şirketin regülasyonlarla olan bağını ve finansal performansını gözlemleyip bunlardan sorumlu olacak.”

Adam White’ın İstediği Olmadı

Blandina aslında Bakkt‘a bu yıl dahil oldu ve daha önce PayPal, Google ve buna benzer birçok dev firmada çeşitli yöneticilik pozisyonlarını üstlendi. Bakkt’ın COO’su Adam White da yeni Başkan olarak seçildi. Eskiden önemli bir Coinbase yöneticisi olan White, birçok kişi tarafından Loeffler’in yerini alacak kişi şeklinde yorumlanmaktaydı. White yeni rolünde ”dijital varlık piyasalarına, depolama çözümlerine ve alım satıma” odaklanacak.

Bakkt eski CEO Loeffler’in döneminde fiziksel teminatlı BTC vadelilerini piyasaya sürdü ve ilk hafta kötü bir performans sergilese de daha sonra rekor üzerine rekor kırarak beklentileri bir nebze karşıladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar