X


Yarım Milyon Dolarlık Kripto Para Vurgunu!

NULS kripto para biriminin geliştirici hesabı hacklendi, 480.000 dolarlık token çalındı.
19:00
23 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 2019 yılının sonlarına doğru ilerlerken yeni bir hacklenme haberi ile daha gündeme geldi. Son saldırı toplam piyasa değerine göre en büyük 149. kripto para birimi olan ve 17 milyon doların üzerinde toplam piyasa değeri bulunan NULS’a yapıldı.

Hackerlar NULS‘un geliştirme ekibine ait hesaplara erişmeyi başardı ve 480.000 doların üzerinde değere sahip NULS çaldı. NULS projesinin arkasındakiler de saldırıyı doğruladı ve NULS ekibinin hesaplarından 2.000.000 coin çalındığı vurgulandı. Yetkililer yarım milyon adete yakın NULS’un direkt olarak kripto para borsalarından itibari paraya çevrildiğini ve yaklaşık 131.600 doların bu şekilde çekildiğini belirtti.

Geri kalan token’leri almak için hard fork yapmayı planlayan ekip, hackerların elindeki NULS miktarının hepsini dondurmayı hedefliyor. NULS fiyatı ise ilginç bir şekilde bu durumdan hiç etkilenmemişe benziyor ve son 24 saat içerisinde sadece %2’lik bir düşüş yaşandı. Bu büyük ihtimalle NULS’un değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %95 geride olmasından kaynaklanıyor. NULS ağ katılımcılarına yazılımlarını güncellemeleri ve en kısa sürede en güncel ağ sürümüne geçmeleri tavsiye edildi.

Benzer Hamleyi Ethereum da Yaptı

Aslında NULS ekibinin karşı hamle olarak yaptığı hard fork’u daha önce Ethereum (ETH) da yaptı. 2016 yılında The DAO‘nun hacklenmesi sonucu 40 milyon dolarlık Ether çalınmıştı. Ekip ise blockchain ağını ikiye bölerek bugün Ethereum Classic olarak bilinen versiyonun ve Ethereum’un ortaya çıkmasını sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar