Bakkt Testlere Başlayacağı Tarihi Açıkladı!

Kripto para ekosisteminin merakla beklediği Bakkt borsası testlere başlıyor…
18:00
13 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın bugün paylaştığı bir habere göre kurumsal kripto para birimi işlem platformu Bakkt 13 Haziran’da yayımladığı bir blog gönderisiyle fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin testlerine 22 Temmuz’da başlayacağını açıkladı.

Testler Başlıyor

Ağustos 2018’deki ilk açıklamaların ardından yasal mevzuatlara uygunluk sebebiyle birçok kez açılış tarihi ertelenen Bakkt borsası henüz tüm detayları belli olmasa da ilk vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bakkt’in operasyon direktörü Adam White konuyla ilgili paylaştığı blog gönderisinde, “22 Temmuzda, Apollo 11’in ellinci yıldönümünden iki gün sonra Bakkt, ICE Futures Amerika’da ve ICE Clear Amerika’da listelenen ve işlem gören Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testlerine başlayacak” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Bu küçük bir adım değil. Bu lansman kripto para piyasalarına erişimde yeni bir standart oluşturacak. Diğer piyasalarla karşılaştırıldığında kripto para piyasasına kurumsal katılım, piyasa altyapısı ve düzenleyici netliklerin eksikliği gibi kısıtlamalar nedeniyle eksik kalıyor.

Kurumsal Yatırımcılar

White 1696 yılında gerçekleşen ilk aya inişte karşılaşılan engellere atıfta bulunarak, kurumsal oyuncuların kripto para piyasasına girmesinin önündeki engelleri hatırlattı. White’a göre kurumsal yatırımcılar tam olarak düzenlenmiş bir kripto para piyasası arayışındalar.

Bunun yanında Bakkt CEO’su Kelly Loeffler mayıs ayında yaptığı açıklamalarda fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin testlerine temmuz ayında başlayabileceklerini dile getirmişti. Loeffler, Medium hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile yakın temas içinde olduklarını ve testlere yaz aylarında başlamak istediklerini ifade etmişti. CEO’nun açıklamalarının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz…

Bakkt’in bugün yaptığı açıklama Loeffler’ın mayıs ayında yaptığı açıklamaları doğrulamış oldu…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar