X


Bakkt CEO’suna Trump Engeli!

Donald Trump, Senato adayı Kelly Loeffler'i desteklemiyor mu?
16:00
1 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) endeksli fiziki teminatlı vadeli işlem sözleşmeleri ile kripto para sektörüne çok hızlı giriş yapan Bakkt ve Bakkt’ın CEO’su Kelly Loffler, geçtiğimiz günlerde ABD içerisinde Senatörlüğe aday olacağı söylentileri ile anıldı.

Atlantı’nın yerel haber kaynaklarından AJC’nin 29 Kasım tarihinde aktardığı bilgilere göre, Georgia Valisi Brian Kempy, Bakkt CEO’su Loeffler’i önümüzdeki hafta Senato üyeliğine aday gösterecek. Loffler yaptığı çeşitli açıklamalarda Trump yanlısı bir tablo çizse de, Trump’ın bu durumdan haz etmediği gelen bilgiler arasında.

Loeffler daha önce yaptığı açıklamalarda sınırı güçlendirmeyi istediğini ve duvarı desteklediğini, uyuşturucu ve insan kaçakçılığını sonlandırmayı hedeflediğini, sağlık harcamalarını azaltmayı planladığını ve ABD’nin ulusal egemenliğini hem içte hem dışta savunmak istediğini vurguladı.

”Eğer seçilirsem Başkan Trump, Senatör David Perdue ile beraber duracağım ve Amerika’yı yeniden harika ve büyük yapacağım.”

Loeffler’in yerini doldurmak istediği kişi ise yıl sonunda sağlık problemleri nedeniyle koltuğu bırakacağı belirlenen Johnny Isakson olarak biliniyor. Kaynağı açıklanmayan fısıltılara ve ABD basınında yer alan haberlere göre Kemp önümüzdeki hafta Loeffler’in atamasını bizzat açıklayacak.

Başkan Trump Loeffler’i Sevmiyor

Buna rağmen Başkan Trump da dahil birçok önde gelen parti liderinin bu koltuğa Loeffler yerine Doug Collins’i getirmek istediği bilinmekte. Cumhuriyetçi liderler Collins’in seçilmesi için ciddi bir çaba sarf etti ancak bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar