Reklam

Vitalik Buterin Tutuklanan Griffith İçin İmza Toplayacak!

Buterin tutuklanan Griffith için imza kampanyasına katıldı.
08:00
2 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘un (ETH) belki de en çok tanınan ismi konumundaki Vitalik Buterin, şu haberde de belirtildiği gibi ABD tarafından tutuklanan Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith hakkında önemli bir adım attı.

Buterin’den Virgil’e Destek 

Bilindiği üzere Ethereum Foundation tutuklanan geliştiricilerine yardım etmek yerine olayla hiçbir ilgilerinin bulunmadığını belirtti ve bütün bağdan kurtulmayı hedefledi. Buterin ise Twitter üzerinden yayınladığı gönderisinde, Virgil’e bir tekme de kendi vurmayı reddettiğini ve bunun yanlış olduğunu düşündüğünü aktardı. Virgil’in serbest kalması için düzenlenen imza kampanyasına katılan Vitalik, bunun için birçok sebep de sıraladı.

Kuzey Kore’ye gidip burada hükümet yetkililerine ve vatandaşlar ABD tarafından konulan yaptırımları nasıl aşabileceğine dair eğitim verdiği iddia edilen Griffith, yakın arkadaşlarının açıklamalarına göre ise sadece buradaki bir kripto para konferansına katıldı ve herhangi bir eğitim vermedi.

ABD’nin yaptırımlarını aşmak veya aşmaya yardım etmek gibi suçlardan 30 yıla kadar hapsi istenen Griffith kripto para sektörünü de ikileme düşürdü ve bir kesim Griffith’in yaptığını ‘gerçek blockchain ruhuna uygun’ bir hareket olarak nitelerken, bir grup ise bunun tam tersi olduğunu vurgulamakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar