X


Bakkt CEO’su Senatoya Girdi!

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, Georgia eyaletini temsilen senatoda yer alacak. 
15:00
30 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

The Atlanta Journal-Constitution tarafından Cuma günü yayınlanan bir rapora göre, Bakkt’in CEO’su Kelly Loeffler Georgia eyaletinden senatoya seçildi. Yani yapılan açıklamalarda Loeffler’ın Georgia adına senatoda bir koltuğu dolduracağı ifade ediliyor.

Loeffler Senatoda

Üst düzey GOP yetkililerinden edinilen bilgilere dayandırılan rapor, Georgia Eyaleti Başkanı Brian Kemp‘in bu önemli gelişmeyi önümüzdeki hafta açıklaması ve Loffler ile bir görüşme planlaması bekleniyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Loeffler, sağlık sorunları nedeniyle 2019’un sonunda istifa eden Cumhuriyetçi Senatör Johnny Isakson‘un yerine geçecek.

Öte yandan rapora göre Loeffler’in atanması, Cumhuriyetçi Kongre üyesi Doug Collins’in Isakson’un koltuğunu alması için baskı yapan Amerikan Başkanı Donald Trump‘ın isteğine aykırı olacak. Bunların yanında  Loeffler, ABD Senatosunda Georgia eyaletinden görev yapan ikinci kadın konumunda yer alacak.

The Atlanta Journal-Constitution’ın haberine göre bu hamle ile Kemp, son yıllarda azalan kadın temsilci sayısını arttırmayı hedefliyor.

Kelly Loeffler ve Bakkt

Loeffler, kocası Jeffrey Sprecher‘in yönettiği küresel borsa olan Intercontinental Exchange’e katılmak için 2002’de Atlanta’ya taşınmıştı. Bunun yanında Loeffler, Georgia’nın WNBA takımı Atlanta Dream’in de ortağı konumunda yer alıyor.

Loffler’ın senatoya girmesi, kripto para dünyası açısından olumlu bir adım olarak değerlendiriliyor. Çünkü Bakkt gibi büyük bir girişimin CEO’sunun Amerika’da söz sahibi olması, bundan sonraki gelişmelerde büyük önem arz edebilir.

Öte yandan Kelly Loeffler Bakkt ile ilgili yaklaşık bir yıl önce yaptığı açıklamalarda, “Bugünün manşetini düşünerek Bakkt ile ne yapmak istediğimize ve bu alanda yer alanların neler yaptığına baktığımda, “Dijital varlıklar hayatta kalsın mı?” sorusuna kesinlikle “Evet!” diyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar