Bakkt Borsasında Heyecan Verici Gelişmeler

Bakkt borsasında heyecan verici üç gelişme yaşandı.
09:00
30 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörünün büyük bir sabırsızlıkla açılmasını beklediği Bakkt borsasında heyecan verici gelişmeler yaşandı. Coindesk’in haberine göre borsa Digital Asset Custody Company’yi [DACC – Dijital Varlık Koruma Şirketi] satın aldı, soğuk depoda tutacağı varlıklar için sigorta aldı ve BNY Mellon’la partnerlik yaptı.

Önce Güvenlik

Eski Coinbase yöneticisi, yeni Bakkt COO’su Adam White DACC’yi güvenli bir dijital varlık depolama çözümü geliştirmeye devam etmek için satın aldıklarını açıkladı. DACC ekibinin Bakkt’in “önce güvenlik zihniyetini” benimsediğini, aynı zamanda güvenli ve ölçeklenebilir koruma çözümleri inşa etmede kendilerine tecrübe katacağını yazdı. Ek olarak DACC’ı satın almalarıyla birlikte Bakkt faaliyete geçtikten sonra Bitcoin dışındaki kripto paraları ekleyebileceklerini ima etti:

Ölçeklenmeye ve ek dijital varlıkların korunmasını desteklemeye önem veriyoruz ve DACC’nin 13 temel Blockchain’le 100’ün üzerinde varlığı desteklemesi önemli bir hızlandırıcı olacak. Matthew Johnson, Adam Healy ve tüm DACC ekibine Bakkt borsasına hoş geldin diyoruz.

Depolama Çözümleri

White bunun yanı sıra Bakkt borsasının depolama çözümlerini iyileştirmek ve “coğrafi olarak dağıtılmış” özel anahtar deposu kurmak için BNY Mellon’la çalıştıklarını ve offline ortamda depolanan fonlar için sigorta aldıklarını belirtti.

Bakkt müşteri fonlarını güvence altına almak için hem sıcak (online) hem de soğuk (offline) cüzdan yapısı kullanıyor. Varlıkların çoğunluğu offline olarak hava boşluklu soğuk cüzdanlarda depolanıyor ve cüzdanlar lider küresel sigortacılar tarafından imzalanan 100 milyon dolarlık poliçeyle sigortalandı.

Adam White aynı zamanda Bakkt’in New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan koruyucu lisansı almaya çalıştığını doğruladı. Şayet borsa bu lisansı alırsa CTFC’nin endişelerini giderebilir ve borsanın açılış tarihi yaklaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar