X


Axie Infinity Rekor Tazeledi: AXS Neden Artıyor?

AXS rallisi, büyük airdrop etkinliği ve AXS token staking işlemlerinin başlamasının akabinde geldi.
19:40
2 Ekim 2021

Popüler kripto para birimi Axie Infinity (AXS), gün itibarıyla önemli bir fiyat sekansı kaydederek rekor geliştirdi. AXS rallisi, büyük airdrop etkinliği ve AXS token staking işlemlerinin başlamasının akabinde geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 48.000 dolarlık alanda seyir sürmesi kripto para piyasasını yeşile bürürken, potansiyeli bulunan altcoin’lere de yükseliş şansı tanıdı. Axie Infinity, yoğun gündemiyle artış trendinde öne çıkan kripto paralardan olmayı başardı.

Axie Infinity Neden Artıyor?

Axie Infinity, blok zinciri tabanlı bir oyun platformudur. AXS, kullanıcıların oyna-kazan (P2E) oyun deneyimini kazanmasını hedefler. CMC verilerine göre AXS fiyatı günde %20’lik artışla 113 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Axie Infinity, 30 Eylül 2021 tarihinde staking işlemlerinin lansmanını duyurdu. Bununla birlikte AXS topluluğu, iki gün içerisinde şimdiden 9.8 milyon AXS stake etti. Popüler kripto paranın son dönemdeki viral gündemi, ekosistemdeki diğer oyun şirketlerine de etki etti.

Yield Guild Games, geçtiğimiz gün elinde tuttuğu AXS varlıklarını stake ettiğini duyurmuştu. Ayrıca Axie Infinity, stakeholder’larına ayırdığı 78.3 milyon AXS token’ı ile ödüllerle %240 APR sunuyor.

AXS Airdrop’ları

Fiyattaki artışın bir başka nedeni ise AXS’nin bu hafta düzenlediği airdrop etkinliğiydi. 26 Ekim 2020’den önce protokole katılan kullanıcılar AXS tarafından ödüllendirildi. AXS ekibi, 26 Ekim’de kaydedilen görüntü sonucunda 800.000 AXS token’ını 10.000 cüzdana dağıttı.

Artic adlı bir Twitter kullanıcısı yaklaşık 500.000 dolar değerinde varlık sahibi oldu. Öte yandan daha az aktif hesaplar, küçük dağıtımlarla yine de önemli kazançlar elde etti. Uzman analistler, P2E oyun modelinin 2021’de çıkış yapan sektör olacağını düşünüyor. Bu bağlamda Axie Infinity yükselişinin devamı öngörülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar