X


Avustralya’dan İki Blockchain Şirketine Büyük Yatırım

Avustralya Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı, Everledger ve teknoloji danışmanlığı girişimi Convergence.tech dahil olmak üzere iki blockchain odaklı şirkete 5,6 milyon Avustralya doları (4,2 milyon $) hibe verdiğini duyurdu.
15:30
13 Temmuz 2021

Yeni blockchain yatırımı ile Avustralya kritik mineralleriyle birlikte yiyecek ve içecek endüstrilerinin rekabet gücünü artırmayı amaçlıyor.

Blockchain Masrafları Düşürecek

Avustralya Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı, Everledger ve teknoloji danışmanlığı girişimi Convergence.tech dahil olmak üzere iki blockchain odaklı şirkete 5,6 milyon Avustralya doları (4,2 milyon $) hibe verdiğini duyurdu.

Elmaslar için küresel bir kayıt oluşturmaya odaklanan Everledger, çıkarma ve hareket aşamaları boyunca kritik mineraller için dijital sertifikalar oluşturacak. Bu amaç doğrultusunda blockchain teknolojisinin kullanım durumlarını araştırmayı hedefleyen firma, toplamda 3 milyon Avustralya doları (2,2 milyon $) hibe aldı. Daha önce firma, elmas endüstrisinin daha şeffaf bir platform haline gelebilmesi için yazılım devi IBM tarafından blockchain teknolojisini kullanıyordu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Covergence.tech, bira ve alkollü içkiler gibi mallar üzerinde emtia bazlı vergi sistemi kapsamında otomatik raporlama süreçleri için blockchain teknolojisini uygulaması karşılığında toplam 2,6 Avustralya doları (2 milyon $) hibe aldı. Duyuruda, “Bu yatırımlar, sektördeki şirketlerin ürünlerinin oluşturulması, depolanması ve taşınmasıyla ilgili uyum maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olacak” sözleri kullanıldı.

Hedef Blockchain Teknolojisinin Benimsenmesi

Avustralya’nın Morrison Hükümeti tarafından finanse edilen “Blockchain Pilot Hibeleri” programının bir parçası olarak sağlanan yeni yatırım, blockchain’in Avustralya’nın kritik mineralleri ile yiyecek ve içecek endüstrilerinin rekabet gücünü artırma kapasitesini keşfetmeyi amaçladığı belirtildi. Bakan Christian Porter, projelerin Avustralya’da blockchain teknolojisinin benimsenme hızını artıracağını ve işletmelere gerçek dünyadaki zorlukları çözmede yardımcı olacağını söyledi.

“Blockchain Pilot Hibeleri, tedarik zinciri boyunca ürünleri takip etme ve müşteri bilgilerini aktarma gibi süreçleri iyileştirerek işletmelerin paradan tasarruf etmelerine ve bürokrasiyi azaltmalarına yardımcı olma potansiyelini gösterecek”

 

Bunlara ek olarak blockchain bir iş ağındaki işlemlerin kaydedilmesi ve varlıkların takip edilmesi sürecini kolaylaştıran, paylaşılan ve üzerinde değişiklik yapılamayan bir büyük defterdir. Varlıklar somut (ev, araba, nakit, toprak) veya soyut (fikri mülkiyet, patent, telif hakları, marka) olabilir. Değerli hemen hemen her şey bir blockchain ağında izlenebilir ve üzerinde işlem yapılabilir, bu da riski azaltır ve işe dahil olan tüm maliyetlerin düşürülmesini sağlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar