X


AVAX Coin Geleceği: Avalanche Yeni Rekorlar Kıracak Mı?

Analistler Avalanche’in bir platform olarak çok güçlü olduğunu düşünüyor ve bu sebeple AVAX fiyatının da artması bekleniyor.
09:26
1 Ekim 2021

Her ne kadar yatırım yaparken coin’in grafiklerine dikkat etsek de kripto para biriminin arkasındaki proje, projenin geliştirmeleri, ekip ve kurulan ortaklıklar gibi pek çok faktör de kripto para biriminin fiyatını etkiliyor. Dolayısıyla arkasında güçlü bir ekip olan kripto para birimlerinin özellikle uzun vadede sağlam artışlar yaşadıklarını görüyoruz.

Şu anda piyasada popüler olan ve sürekli yeni gelişmelere imza atan Avalanche de güçlü bir proje olarak değerlendiriliyor ve projenin kripto para biriminin de bu sebeple geleceğinin parlak olduğu düşünülüyor.

Avalanche ve AVAX

Avalanche özellikle işlem hızı ve doğrulayıcı sayısı bakımından diğer Blockchain protokollerinden ayrıldığını ifade ediyor. Avalanche 1 saniyenin altındaki işlem gerçekleştirme gücü ile önemli bir gelişmeye de imza atmış oldu. Bunun yanında kullanıcılar platform sayesinde akıllı sözleşmeleri ve Blockchain’i kullanarak merkezsiz bir şekilde finansal işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Avalanche, Prof. Dr. Emin Gün Sirer tarafından kuruldu ve 2018 yılında piyasaya sürüldü. Avalanche’in kripto para birimi olan AVAX ise platform içi ödemelerde kullanılabildiği gibi işlemlerde ücret ödemesi olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca kullanıcılar staking yolu ile AVAX sayesinde pasif gelir de elde edebiliyor.

AVAX Coin Geleceği

Avalanche özellikle son zamanlarda oldukça önemli gelişmelere imza attı ve sırada pek çok gelişme olduğu biliniyor. Dolayısıyla AVAX coin’in geleceğinin de parlak olduğu düşünülüyor. Piyasada yaşanan son düşüşler sırasında yükseliş performansı sergileyen AVAX, 23 Eylül’de 79,5 dolar ile de kendi rekorunu kırdı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 64 dolar bandında işlem gören AVAX’ı, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında beklenen artışların yaşanması halinde 100 dolara kadar yükselebileceği düşünülüyor.

Kısa vadeli fiyat beklentileri her ne kadar piyasanın genel gidişatına bağlı olsa da AVAX coin’in uzun vadede çok daha yüksek fiyat hedeflerine ulaşabileceği düşünülüyor. Bununla birlikte AVAX arzının 720.000.000 adet ile sınırlanmış olmasının da fiyatı pozitif etkileyeceği düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar