X

Cardano (ADA), Polkadot (DOT), BitTorrent (BTT) ve Holo (HOT) Fiyat Analizi ve Yorumları

Cardano, Polkadot, BitTorrent ve Holo fiyat analizi ve yorumları
09:00
1 Ekim 2021
Cardano (ADA), Polkadot (DOT), BitTorrent (BTT) ve Holo Coin (HOT) Fiyat Analizi ve Yorumları

Kripto para piyasası 29 Ekim itibarıyla yön değiştirdi ve çoğu kripto para birimi artışa geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin 44.000 doların üzerine kadar yükselirken, altcoin‘lerde de benzer durum vardı. İşte Cardano, Polkadot, BitTorrent, Holo Coin‘de son durum ve fiyat yorumları.

ADA’da Boğalar 2 Dolar İçin Mücadele Ediyor

Cardano’nun yerel varlığı ADA şu anda 2,10 dolar seviyesinde işlem görürken popüler altcoin hafta içerisinde %6 artış gösterdi. ADA, geçen hafta .618 Fib Retracement tarafından sağlanan 2 dolar seviyesinde destek buldu.

Öte yandan ADA‘nın, daha fazla düşüşü önlemek için hafta boyunca bu seviyeyi koruması gerekiyor. Ayrıca, popüler altcoin’in Eylül ayının en yüksek seviyelerine doğru yeniden toparlanabilmesi için 2,50 dolar direncini başarılı bir şekilde kırması şart.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ek olarak ADA grafiğine bakıldığında ilk direnç 2.20 dolar bandında yer alıyor. Bu seviyeyi sırasıyla 2,30 dolar (20 günlük MA), 2,45 dolar (50 günlük MA) ve 2,50 dolar (düşüş 0,5 Fib) takip ediyor.

ADA’daki kötü senaryoya bakıldığında ise 2 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulunduğu görülüyor. Bu desteğin kırılması fiyatı ilk olarak 1.88 dolara ardından ise 1.60 dolara kadar geri çekebilir.

Günlük RSI orta çizginin altında kalmaya devam ederken,  bu durum piyasada zayıf düşüş momentumuna işaret ediyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot grafiğinde oluşan baş ve omuz formasyonu, DOT‘un kısa vadede bir düşüşe hazır göründüğüne işaret ediyor. İçeriğin kaleme alındığı sırada  Polkadot, son 24 saatte %1.53 artışla 28.8 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Polkadot sağ omzunu oluşturduktan sonra geri çekilirken, boyun çizgisine bir saldırı daha yakın görünüyordu. Boyun çizgisi ile çatışan %50 Fibonacci seviyesinin altında bir kapanış, ayıların DOT fiyatını 23 dolara kadar çekmesine izin verecektir.

Öte yandan boğalar altın Fibonacci geri çekilme bölgesinde tepki vermeye ve bir yükseliş trendi için hız kazanmaya başlayabilir. Güçlü hacimlerde %38.2 Fibonacci seviyesinin üzerinde bir kapanış, boğaları daha yüksek fiyat seviyeleri arayışına sokacaktır.

BitTorrent ve Holo

BitTorrent (BTT) grafiğini incelediğimizde popüler altcoin geçtiğimiz hafta boyunca bir düşüş eğilimi sürdürmüş. Geçtiğimiz günlerde piyasanın yön değiştirmesi ile BTT‘de yönünü yukarıya çevirdi ve artış başlattı.

Son düşüşle birlikte 0.0029 dolar seviyesine kadar gerileyen BTT, bugün itibarıyla yeniden 0.0032 dolar bandına kadar yükselmeyi başardı. Öte yandan CMC verilerine göre son 24 saatte %2.45’lik bir artış yakalayan BitTorrent an itibarıyla 0.00318 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Holo‘da da ise oldukça benzer bir durum mevcut. HOT, BTT ile benzer olarak son 1 hafta boyunca değer kaybı yaşadı ve geçtiğimiz gün başlayan artışla  birlikte yön değiştirdi.

Ek olarak son 24 saatte %1’e yakın bir artış kaydeden HOT, içeriğin kaleme alındığı sırada 0.0079 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar