X

Avalanche (AVAX) Fiyatı Uçuyor! DeFi Ekosistemi İçin 230 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!

Avalanche (AVAX) neden yükseliyor?
21:26
16 Eylül 2021

AVAX son zamanlarda isminin hakkını fazlasıyla veriyor ve çığ gibi büyüyor. Avalanche (AVAX) bugün ATH yeniledi ve 67,86 dolara kadar çıktı. Akıllı sözleşmeler ağı Avalanche (AVAX) faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başlamasına rağmen DeFi alanında ciddi işlere imza attı. Üstelik ekosisteminde her alanda başarılı projeler barındırıyor. Kalao NFT projesini bugünlerde mutlaka duymuş olmalısınız.

Avalanche (AVAX) Rekora Koşuyor

Bugün akşam saatlerinde ATH tazeleyen Avalanche (AVAX) fiyatı 67 doların da üzerine çıktı. Altı gün önce 40 dolara kadar düşen fiyat geçtiğimiz Cuma gününe göre %68 yükseldi. Günler içinde yaşadığı bu yükseliş projeye artan ilgiyi de gösteriyor. Maksimum arzı 720 milyon olan Avalanche (AVAX) güncel olarak 15 milyar dolar piyasa değerine sahip ve bu rakam artmaya devam ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Üstelik bu başarılı projeyi Robert Koleji mezunu bir Türk, Emin Gün Sirer başlattı. Hali hazırda Cornell Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak bulunan Emin Gün Sirer blockchain alanında ciddi çalışmalara imza attı.

DeFi Ekosistemi İçin 230 Milyon Dolar

Avalanche Foundation DeFi ekosisteminin büyümesini desteklemek amacıyla Polychain ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen bir fona 230 milyon dolarlık gayet ciddi miktarda yatırım yaptı. SushiSwap, Chainlink, Circle ve The Graph gibi çok sayıda tanınmış projeye altyapı sağlayan Avalanche (AVAX) DeFi pastasından büyük bir dilim alıyor. Üstelik bu tanınmış projelerle birlikte 270 farklı uygulama da bulunuyor.

Avalanche Foundation Direktörü Emin Gün Sirer konuyla alakalı önemli bir açıklama yaptı.

“Avalanche, DeFi kullanıcıları ve geliştiricileri için değer yaratıyor. Ağın geliştiriciler tarafından yoğun biçimde kullanılıyor olması rekabet üstünlüğünün bir kanıtıdır. Halen çok büyük bir potansiyel var”.

Bir süredir yükselen fiyat bugün gelen haberle ciddi miktarda arttı. En büyük 13 kripto para arasına yükselen Avalanche, günlük hacmini neredeyse 2 katına ulaştırdı. Türk yatırımcılar biraz da kurucuya duydukları sempati sebebiyle AVAX’a yoğun ilgi gösteriyor. Sadece yerli borsalardaki AVAX hacmi 21milyon.com verilerine göre 2,2 milyar TL’ye yükseldi. Bugün yerli borsalarda Tether’dan daha fazla AVAX alınıp satıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar