X


Avalanche (AVAX) Destek ve Direnç Seviyeleri! AVAX 250 Dolar Olur Mu?

AVAX ikinci Solana (SOL) olabilecek mi? Fiyat yeni rekora koşuyor!
15:07
21 Kasım 2021

Haftanın yıldızı %50’ye yakın artışla AVAX oldu. Kripto para piyasalarındaki çöküşe rağmen ATH yenileyen AVAX rekora doymuyor. En değerli kripto paralar sıralamasında Dogecoin ve Shiba Inu’yu gerisinde bırakan AVAX nihayet ilk 10 arasında kendine yer buldu. Solana (SOL) ise beşinci sıradaki yerini koruyor.

AVAX Neden Yükseliyor?

Kendi adını taşıyan akıllı sözleşme platformunun yerel tokeni Avalanche (AVAX), Binance borsasında saat 08:03 UTC’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 138$’a yükseldi. Ethereum katili AVAX en büyük iki meme tokeni gerisinde bırakarak 10’uncu sıraya oturdu. Piyasa değeri 30,3 milyar doları aştı ve günlük işlem hacmi 2,8 milyar doları gördü. Yazı hazırlandığı sırada 138 dolardan alıcı bulmaya devam eden AVAX yeni rekoruna koşuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

AVAX fiyatı, Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer‘in 16 Kasım’da açıkladığı ortaklık anlaşmasıyla yükselişe geçti. Deloitte ile ortaklık kurduğunu duyuran AVAX, ilerleyen saatlerde ATH tazeleyebilir. Kasım ayının başlarında 220 milyon dolar değerinde Blizzard fonunu başlatan AVAX, kendi ekosistemini büyütmeye devam ediyor.

Avalanche (AVAX) Fiyat Tahminleri

Solana (SOL) geçtiğimiz haftalarda benzer bir performans izlemiş ve nihayetinde 250 dolara kadar ulaşmıştı. AVAX yatırımcıları psikolojik olarak böyle bir ralliye hazır görünüyor. Eğer fiyat 138 doların üzerinde kalıcı olarak yeni ATH bölgeleri belirlerse 250 dolar hedefi imkansız olmayacaktır.

Hareketli ortalamaların tamamı ATH sebebiyle yükselişe işaret ediyor. RSI, aşırı alım bölgesine yakın ve momentum gücünü koruyor. Fiyat 134 dolar desteğinin altına sarkmadığı sürece ilerleyen saatlerde yeni ATH kutlamalarına şahit olabilir. Kritik bölge 147 dolar seviyesidir, burası hacimli şekilde aşılırsa sırasıyla 173, 220 ve 267 dolar seviyeleri hedeflenecek. Güçlü destek olan 114 dolar stop loss olabilir. Fiyatın buradan sarkması 100 ve 81 dolar desteklerine gevşeme getirebilir. RSI daha fazla yükseliş için müsait görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar