X

Ninja Trader Ekibinin Büyük Başarısı! Ninja Squad NFT Koleksiyonu Dakikalar İçerisinde Tükendi

Ninja Traders ekibi tarafından geliştirilen Türkiye'nin 2. büyük NFT Koleksiyon projesi olan Ninja Squad NFT Koleksiyonu büyük bir başarıya imza attı.
11:45
21 Kasım 2021
Ninja Trader Ekibinin Büyük Başarısı! Ninja Squad NFT Koleksiyonu Dakikalar İçerisinde Tükendi

Son günlerde çok konuşulan Türkiye’nin 2. büyük NFT Koleksiyon projesi olan Ninja Squad NFT Koleksiyonu, geçtiğimiz gün büyük bir başarıya imza attı. Öyle ki, koleksiyon geçtiğimiz gün satışa çıktı ve sadece dakikalar içerisinde tükendi.

Ninja Squad NFT Koleksiyonu Dakikalar İçerisinde Tükendi

Öncelikle Ninja Squad NFT koleksiyonu nedir hep birlikte buna bir bakalım. Ninja Squad NFT koleksiyonu, Türkiye’den çıkan ikinci NFT koleksiyonu olma özelliği taşıyor.

Bu koleksiyon Crypto Kemal ve NFT severlerin yakından takip ettiği NFT danışmanı Bekir Çağrı Çelik tarafından çıkarılırken, her biri birbirinden farklı olacak şekilde Özgü Aydar tarafından el ile çizilen bu koleksiyonda farklı “nadirlik” derecesine sahip 8888 adet NFT yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ninja Traders ekibi geçtiğimiz aylarda yaptıkları açıklama ile bir NFT projesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Ninja Traders ekibi tarafından geliştirilen bu koleksiyon, kripto para topluluğunda büyük bir ilgi gördü.

19 Kasım’da projenin Whitelist’i yapılırken geçtiğimiz gün Türkiye saatiyle 22.00’da projenin Public Sale’i gerçekleşti. Ninja Trader ekibinin dün akşam satışa sunduğu “Ninja Squad” koleksiyonu çok fazla ilgi gördü ve tüm koleksiyon satışların başlamasının ardından dakikalar içerisinde tükendi.

Düşük İşlem Ücreti

NFT koleksiyonlarının büyük bir kıskı Ethereum altyapısını kullanır. Ancak bu koleksiyonların mint edilme aşamasında yaşanan ağ yoğunluğu yüksek işlem ücretlerine sebebiyet veriyor.

Ancak Ninja Traders ekibi teknik tarafta yaptıkları gelişmelerle birlikte işlem ücretlerini olabildiğince minimuma çekmeyi başardı. Öyle ki ekibin yaptığı geliştirmeler sonucunda ağ yoğunluğuna bağlı olarak artış gösteren işlem ücretlerini 20-50 dolar aralığına çekmeyi başardı.

Ninja Traders Ekibinin Açıklamaları

Bir Türk projesinin bu kadar başarılı bir satış gerçekleştirmesinin oldukça gurur verici bir durum olduğunu belirtmek istiyorum. Ninja traders ekibi de satışın ardından benzer duygulara sahip gibi görünüyor.

Öyle ki “Ninja Squad” koleksiyonu kurucusu Kemal Hiçyılmaz, satış sonrası twitter’a gitti ve destekleyen herkese teşekkür etti. Kemal Hiçyılmaz yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“Ne diyeceğimi bilemiyorum… hayatımdaki en önemli günlerden biriydi. Kimseyi üzmeden maximum 50$ gibi rakama satışımız yaklaşık 5 dakikada tamamlandı. Hepinize destekleriniz için teşekkür ederim”

748 ETH Toplandı

Ninja traders ekibi, mint fiyatı 0.088 Ethereum (ETH) olan “Ninja Squad” koleksiyonun satışından piyasa değeri 3.2 milyon dolar olan 748 Ethereum topladı. NFT satışından elde edilen gelir, ekip içerisinde belirli oranlarda dağıtıldı.

CoinTurk olarak Ninja Traders ekibini bu girişimi ve başarılı satışlarından dolayı tebrik ediyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar