X

Ninja Squad NFT Nedir? Detaylı İnceleme

Önümüzdeki günlerde çok konuşulacağını düşündüğümüz, Türkiye'nin 2. büyük NFT Koleksiyon projesi olan Ninja Squad NFT Koleksiyonu hakkında detaylı bir inceleme yazısıyla karşınızdayım.
10:30
5 Kasım 2021
Okuma Süresi: 5 Dakika

Dün sizlere NFT dünyasına bomba gibi düşeceğine inandığım Ninja Squad NFT projesinden ve proje hakkında ne düşündüğümden bahsetmiştim. Yazıyı kaçıranlar buradan okuyabilir.

Bugün de Ninja Squad NFT Koleksiyonuna ilişkin bildiğim tüm detayları sizlerle paylaşmak istiyorum. Discord kanalından ve katıldığım canlı yayınlardan elde ettiğim bilgileri ekipten de destek alarak sizler için derledim.

Ninja Squad NFT Nedir?             

Ninja Squad NFT Koleksiyonu, Crypto Kemal ve NFT severlerin yakından takip ettiği NFT danışmanı Bekir Çağrı Çelik tarafından çıkarılacak olan 2. Türk NFT koleksiyon projesidir. Her biri birbirinden farklı olacak şekilde Özgü Aydar tarafından el ile çizilen bu koleksiyonda farklı “nadirlik” derecesine sahip 8888 adet NFT yer alıyor.

Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Koleksiyon 2 aşamada satışa çıkacak.

Whitelist (WL) Sahipleri Ön Satışı: 19 Kasım 2021 Saat: 22:00 (Türkiye Saati)

Genel Satış (Public Sale): 20 Kasım 2021 Saat: 22:00 (Türkiye Saati)

Resmi Linkler:

Web Sitesi: ninjasquadnft.io

Discord: https://discord.com/invite/ninjasquad

Twitter: #ninjasquadnft

Opensea: #(yakında duyurulacak)

Koleksiyon Dağılımı Nasıl Yapılacak?

NFT Token’ların %60’ı ön satış (pre-sale) yöntemi ile satılacak. Bu ön satışa katılabilmek için Ninja Squad ekibi tarafından verilen Whitelist(WL) hakkını elde etmeniz gerekiyor. Bu noktada projeye ilk günden beri destek veren Kripto Para ve NFT sektörünün öncü isimleri tek tek seçiliyor. Bununla birlikte discord, twitter ve twitch yayınları içerisinde projeyi destekleyen ve değer katanlar arasında çekilişler yapılarak WL dağıtılmaya devam ediyor. WL dağıtımı halen devam ediyor. Ön satıştan WL alanların her cüzdan için 2 adet NFT mint hakkı olacak.

NFT Token’ların %30’u çekiliş yöntemi ile dağıtılacak. Projenin web sitesi yakında duyurulacak ve bu siteye girerek MetaMask cüzdanları ile çekilişe katılanlar arasından kazananların 1 Adet NFT mint hakkı olacak. Bu cüzdan sahipleri önceden belirlenecek olan saat aralığında siteye girerek Mint işlemini gerçekleştirecekler.

NFT Token’ların %10’u ise duyurulacak saat aralığında siteye gelip cüzdanını bağlayanlar arasında genel satış (public sale) olacak şekilde yapılacak. Bu satışta alım yapmak isteyenler olası Gas Savaşına şimdiden hazır olsun. Ayrıca bu satış projeye ait kanallarda canlı yayınlanacak.

Satış Tamamlandıktan Sonra NFT alan ve satmayarak elinde tutanlar (Hodl) projenin discord kanalında açılacak olan “Alpha Chat” odasına cüzdanlarını tanımlayarak giriş yapabilecekler. Bu kanalda sadece koleksiyon sahipleri ve proje yöneticileri bir araya gelerek Kripto Para / NFT fırsatları hakkında bilgi alışverişi yapabilecek ve fırsatları yakalayabilecek. Yine bu kanalda sektöre ait özel haberler ve analizler yayınlanacak. Yine NFT Drop Takvimi’de Alpha Chat e özel olarak paylaşılacak.

Ninja Squad ekibi NFT Koleksiyonunun tamamının kısa sürede tükenmesini bekliyor. Yapılan duyuruda satış gerçekleştikten sonra elde edilen gelirin %10’u Ninja Squad üyeleri tarafından yapılacak oylama ile Türk öğrencilerin yararına olacak şekilde bağışlanacak.

Koleksiyon içerisinde çeşitli nadirlik seviyelerine sahip NFT’ler dışında özel seri NFT’ler de yer alacak. Bunlardan ilki maksimum 35 adet ile sınırlı olacak “Hononary” serisi olacak. Bu seri, dünyada ve Türkiye’deki tanınmış kişiler ve influencerlara özel olarak tasarlanacak ve koleksiyona dahil edilecek.

İkinci özel seri ise rastgele 100 adet olacak şekilde mintlenecek olan “Deep Alpha” serisi olacak ve herhangi bir cüzdana çıkabilecek. Bu NFT ye sahip olanlar Hononary NFT sahipleri ve Ninja Squad ekibi ile kurulacak özel bir discord odasına giriş hakkı elde edecekler. Yani Türkiye’nin ve dünyanın ünlü isimleriyle sohbet edebileceği bir odada bulunma ayrıcalığı elde edecek.

Ninja Squad NFT Road Map (Yol Haritası)

Bu projeyi diğer birçok NFT projesinden ayıran en önemli özellik gelecek vizyonu. Normalde sadece koleksiyon ürünü olarak çıkarılan NFT’ler dahi ciddi değerlere ulaşabiliyor ve projeyi ortY koyan ekip için Sold Out olmak başarı olarak kabul ediliyor.

Ninja Squad ekibi, koleksiyonlarının Sold Out! olmama endişesini yaşamıyorlar. Bunun yanında gelecekle ilgili olarak ortaya koydukları hedeflerle diğer NFT’lerden farklı olduklarını açıkça gösteriyorlar.

Projenin kurucularından Bekir Çağrı Çelik bir canlı yayında proje ile ilgili düşüncesini şöyle ifade etmişti:

Ben bugüne kadar bir çok NFT projesini yakından izledim, bir çoğuna da danışmanlık verdim. Şimdiye kadar neredeyse hiçbir NFT Projesinde Ninja Squad NFT Yol Haritası benzeri bir vizyon olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

2022 İlk Çeyrek

Token Arzı: Ninja Squad ve WAGMI koleksiyonlarının ortak bir token ı ERC721 ağı üzerinden üretilerek koleksiyon sahiplerine günlük olarak dağıtılacak. Bu sayede elinde Ninja Squad NFT’si ya da WAGMI NFT’si tutanlar günlük olarak token kazanacakları. (WAGMI daha sonra lanse edilecek çapraz proje)

Eğitim Serileri: Ninja Squad NFT çizgi karakterleri tarafından anlatılacak olan animasyon film serileri izleyenlere 5 dilde yayınlanacak olan video eğitimler verecek. Eğitimler sadece koleksiyon tokenları ile satın alınabilecek. Kripto para trade eğitimleri, teknik blokzinciri yazlım eğitimleri, NFT dünyasına ilişkin detaylı eğitimler bu program kapsamında hayata geçirilecek.

2022 İkinci Çeyrek

Ninja Squad NFT alan ve elinde tutanlar, yine aynı ekip tarafından çıkarılacak WAGMI marka projesinin üreteceği Merch ürünleri proje tokenları ile satın alabilecekler.

2022 Üçüncü Çeyrek

Ninja Squad NFT sahiplerinin kendi NFT karakterleri ile oynayabileceği Play2Earn oyun lansmanı yapılacak ve oyuncular oyun oynayarak başarı sağladıkça token kazanacaklar.

2022 Dördüncü Çeyrek

Projenin başarıyla 2022 4. Çeyreğe ulaşması ile bir otel satın alıncak. Evet yanlış okumadınız. Bu otel, Kripto para ve NFT eko sisteminin etkinlik, buluşma ve organizasyon noktası olarak kurgulanacak. Değerli NFT koleksiyonlarının lansman ve sergileri burada gerçekleştirilecek.

Bütün bu hedefler gösteriyor ki, Ninja Squad bir NFT koleksiyonu ile başlayan hayatına reel sektörde hizmet veren güçlü bir şirket olarak devam etmek istiyor.

Her ne kadar yol haritası vizyonlarında yer vermeseler de canlı video görüşmelerinde bahsettikleri, Ninja Squad NFT karakterlerinin oynadığı ve sadece Kripto eko sistemine ilişkin konuların işlendiği Rick and Morty tadında eğlenceli bir çizgi film hayalleri olduğunu da biliyorum.

Bizler de CoinTürk ekibi olarak çıktıkları yolda Ninja Squad ekibine başarılar diliyoruz. Yolunuz açık olsun…

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar