X


Artık 100 Bin’i Aşkın ATM’den Banka Kartıyla Kolaylıkla Bitcoin Satın Alınabilecek

ABD'de 100 bin farklı lokasyonda banka kartıyla Bitcoin satın almak artık mümkün.
07:00
17 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Genmega ve LibertyX arasında yapılan anlaşmanın bir sonucu olarak artık ABD’deki banka ATM’lerinden kolaylıkla Bitcoin satın alınabilecek.

Finextra’nın 15 Ekim tarihli haberine göre ABD’deki bütün Genmega markalı banka ATM’leri artık özel bir Bitcoin ATM’sine dönüşecek. Ortaklığın bir parçası olarak ATM’ler ayrıca LibertyX’i de destekleyecek. Bu, hamle ABD’de türünün ilk örneği.

CoinATMradar’ın verilerine göre ABD’de yaklaşık 2.300’den fazla Bitcoin ATM’si bulunuyor. Bu anlaşmayla birlikte ülkedeki 100 bini aşkın Genmega ATM’si artık Bitcoin ATM’si işlevi görecek. Ortaklığın duyurulmasının ardından açıklamalarda bulunan LibertX CEO’su Chris Yim şunları kaydetti:

Yaklaşık 5 yıldır, kripto para satın alma deneyimini kolaylaştırmak için yorulmadan çalışıyoruz. Genmega ile yaptığımız işbirliği sayesinde kripto para satın alma sürecini daha hızlı, güvenli ve kolay hale getirdik.

LibertyX ile Genmega arasındaki anlaşma Bitcoin satın alma sürecini oldukça kolaylaştırdı. Öyle ki normal bir banka ATM’sini kullanabilen herkes Genmega ATM’lerinden LibertyX aracılığıyla kolaylıkla Bitcoin satın alabilecek. Genmega’nın başkan yardımcısı Wes Dun ise ortaklığın iki tarafın da yararına olacağına inandığını dile getirdi:

ATM operatörleri genellikle işlem hacmini arttırmanın yollarını arar. LibertyX ile çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. LibertyX ile olan ortaklığımız ATM’lerimizin işlem hacminin artmasına neden olacak.

Bu ve benzeri gelişmeler kripto paraların gündelik hayattaki popülaritesini arttırabilir. Çünkü ABD’de yaklaşık 2.300 Bitcoin ATM’si bulunurken Genmega’nın ise 100 binden fazla ATM’si bulunuyor. Pundi X ise Genmega ve LibertyX’ten farklı olarak kripto paralarla günlük hayatta alışveriş yapılmasına olanak tanıyor. Pundi X’in CEO’su Zac Cheah ZDNet’e verdiği röportajda 2021 yılına kadar 100 bin’den fazla PoS cihazının dünya genelinde dağıtımını yaparak kripto para yatırımcılarının hayalinin gerçeğe dönüştüreceklerini açıklamıştı.

Kaynak: Bitcoinist.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar