X


Araştırma: Piyasayı Düşük Hacimli Borsalar Yönetiyor!

Yeni bir araştırma kripto para borsaları konusunda beklenmeyen bir sonucu ortaya çıkardı.
09:00
23 Ağustos 2019

Birçok kripto para yatırımcısı piyasanın temel olarak Binance, Coinbase ve buna benzer büyük çaplı popüler borsalar tarafından yönetildiğini veya en yüksek ticari hacmin bunlara ait olduğunu düşünse de, aslında adı sanı pek duyulmayan kripto para borsalarının bir araya geldiklerinde piyasa üzerindeki ”söz hakkı” çok daha fazla gibi gözükmekte.

CryptoCompare tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, D ve E gibi düşük derecelere sahip kripto para borsaları bütün sektördeki ticari hacmin yüzde 64’üne sahip. Çarşamba günü yayınlanan araştırma sonuçlarında da belirtildiği üzere, en düşük derecelendirmeye sahip kripto para borsalarının yüksek hacim elde etmesinin sebeplerinden birisi bunların çoğunlukla çok ‘hafif’ KYC standartlarına sahip olması. Bazılarında ise bu prosedürün hiç olmadığı vurgulanıyor.

Popüler Kripto Para Borsaları Geride Kaldı

Kripto para borsalarının derecelendirilmesi ise CryptoCompare tarafından borsanın bulunduğu yetki bölgesi, uymak zorunda olduğu regülasyonlar, veri kalitesi, alım satımı gözetleme yöntemleri ve piyasa kalitesi gibi unsurlar göz önünde bulundurularak yapılmakta. Temmuz ayı için D ve E derecesine sahip borsalar toplam ticari hacmin yüzde 64’üne sahipken, AA veya A olarak derecelendirilen borsalar ise toplamda sadece yüzde 25’i elde edebildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu da sonuç olarak birçok kripto para yatırımcısının Coinbase, Bitstamp, Poloniex ve Binance gibi borsalar yerine Bitmax, Gateio, Ethfinex, HitBTC, IDEX, Kuna ve CoinEX gibi borsaları tercih ettiği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar