reklamı kapat

Apple, Kripto Paralara Savaş Mı Açtı?

Coinbase CEO'su Apple'a tepkili!
20:11
23 Ağustos 2020

Sektörün en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong 23 Ağustos tarihinde yayınladığı bir gönderide, 2 trilyon dolarlık teknoloji devi Apple’ın artık kripto para sektörüne karşı hiç olmadığı kadar çok kısıtlayıcı olmaya başladığını vurguladı.

Apple’ın daha önce de kripto para uygulamalarına geçit vermediği biliniyordu ancak CEO bu durumun çok daha ciddi bir hal aldığını düşünüyor. Apple’ın şu an için Coinbase Earn uygulamasını engellediğini ifade eden Armstrong, bunun tamamen zararsız ve kullanıcılar lehine bir uygulama olduğunu belirtti.

Apple Kripto Paralara Savaş Açtı

Armstrong açıklamasının devamında Apple’ın yıllardır kripto para sektörüne karşı düşmanca ve hoş olmayan bir tavır takındığını da vurguladı. Kullanıcıların Earn üzerinden belirli görevleri tamamlayıp para kazanmasının neden engellendiğini anlayamadığını vurgulayan CEO, bunun hoş olmayan bir durum yarattığını belirtti.

Coinbase daha önce de Aralık ayında kendi uygulamasındaki bir özelliği kaldırdığını ve bunun AppStore kurallarına uyum sağlamak için yapıldığını belirtmişti. Finans sektöründe bir yeniliğin baş gösterdiğini ifade eden CEO, Apple’ın bunu engellemek için elinden geldiğini yapmaya çalıştığını ima ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.