X

Apple, Bir Kripto Cüzdan Uygulamasını Geçici Olarak AppStore’dan Kaldırdı!

Elde edile son bilgilere göre bir ticari marka anlaşmazlığı sebebiyle bir kripto para cüzdan uygulaması AppStore’dan kaldırıldı. 
16:55
4 Kasım 2021

Küresel ödeme devi PayPal, iddia edilen bir ticari marka ihlali nedeniyle kripto para cüzdanı TokenPocket ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu durum Apple’ı da etkilemiş gibi görünüyor.

Apple, Uygulamayı Kaldırdı

Apple Perşembe günü yaptığı açıklamada, TokenPocket cüzdanını App Store‘dan geçici olarak kaldırdığını duyurdu. Firmaya göre, bu hamlenin nedeni PayPal’ın iddia edilen bir ticari marka sorunuyla ilgili şikayeti oldu.

TokenPocket, bu yılın başlarında bir mektupta şirketin ticari markasıyla olan anlaşmazlık konusunda PayPal’dan rapor aldığını söyledi. TokenPocket, sorunu dostane bir şekilde çözmeye istekli olduğunu ve PayPal’ın buna yanıt vermediğini dile getirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Şirket konuyla ilgili açıklamalarında, “Buna büyük önem veriyoruz ve her iki tarafın ticari markaları üzerinde araştırma yapmak, sınıflandırmak ve her iki tarafın ticari markalarındaki farklılıkları açıklamak için resimler ve metinler şeklinde ayrıntılı iletişim kurmak için profesyonelleri gönderdik” sözlerini kullandı.

Şikayetin Nedeni Ne?

TokenPocket, şikayetin kesin nedenini açıkça belirtmedi. Çevrimiçi kullanıcılar daha önce TokenPocket’in logosunun yan yana yerleştirilmiş benzer renkli iki harf olduğu için PayPal’ın logosuna benzediğini fark etmişti. Bir Reddit kullanıcısı üç ay önce “TokenPocket’i açmak üzereydim ama yanlışlıkla Paypal’a tıkladım” iddiasında bulundu.

Buna ek olarak PayPal ve TokenPocket konuyla ilgili nihai bir açıklama yapmadılar. 2018 yılında kurulan TokenPocket, Bitcoin, Ethereum, Binance Akıllı Zincir, Polkadot, Kusama ve diğerleri dahil olmak üzere büyük kamu blok zincirlerini destekleyen bir kripto cüzdan sağlayıcısıdır. Firma, 200’den fazla ülke ve bölgede “on milyonlarca” kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar