reklamı kapat

Ankete Göre Kurumsal Yatırımcılar Kriptolara Ne Zaman Gelecek?

Kripto paralara yönelik düzenlenen anket kurumsal yatırımcıların beş yıl içerisinde geleceğine işaret ediyor.
11:00
16 Şubat 2019

Kripto paralara ilişkin düzenlenen bir anket kurumsal yatırımcılara ilişkin ilgi çekici bir iddia ortaya atıyor. Anketin sonuçlarına göre geniş ölçekli yatırımcıların kripto para piyasasına dahil olması o kadar da uzak bir ihtimal değil. Bu anket kripto para piyasasına kurumsal yatırımcıların girmesini bekleyen Mike Novogratz gibi ünlü isimleri haklı çıkaracak cinsten.

Kripto Para Yatırımları

Küresel Blockchain İşletme Konseyi (GBBC) tarafından düzenlenen anket, kripto para piyasasındaki yatırımlara ilişkin ilgi çekici verilere işaret ediyor. Ankete katılan kurumsal yatırımcıların %41’lik büyük bir kısmı önümüzdeki beş yıl içerisinde ICO sektörüne adım atacaklarına inanıyor. Üstelik katılımcıların %16’sı bu adımın yalnızca üç yıllık bir süreçte olacağını düşünüyor.

Piyasadaki ICO projeleri arasında çok sayıda dolandırıcılık faaliyeti bulunsa da ICO’lar yükselmeye devam etmişti. Piyasaya yenilik getiren ICO’lar hakkında yeterli düzenlemelerin bulunmamasına rağmen bu alanda büyük yatırımların yapıldığına hep birlikte şahit olduk. Anketin sonuçlarına bakılırsa kurumsal boyuttaki yatırımcıların önemli bir kısmı da bu gerçeğin farkında.

Kripto İlgisi

Haberimize konu olan anket kurumsal yatırımcıların kripto paralar duyduğu mevcut ilgiye dair bir fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Kurumsal yatırımcıların piyasaya dahil olacağı beklentisini savunan çok sayıda analist bulunsa da beklenen hareketlenme bir türlü gerçekleşmemişti. Anketin sonuçlarına göre katılımcıların %23’ü ICO piyasasının potansiyeline inanmıyor. Öte yandan katılımcıların %19’u dijital varlıkların 2021 yılından itibaren düzenli olarak yatırım alacağına inandığını bildirdi. Görünen o ki kripto para ilgisi büyük ölçekteki yatırımcılar arasında takip eden yıllar boyunca artarak devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun