X


Analistler Uyardı: Cardano (ADA)’da Son Durum Ne?

Cardano'nun (ADA) teknik analizini yapan analistler yatırımcılara ne gibi tavsiyelerde bulundu. Yaşanan düşüş düzeltme mi ?
14:30
13 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano (ADA), piyasalarda yaşanan volatil durumlar devam ederken ve ADA fiyatı artmış olmasına rağmen yatırımcılar uyarıyor. Fiyatlar tersine dönmeden önce son bir değer kaybı daha yaşanacağı öne sürülüyor.

Haftaya Hızlı Başlangıç

Kripto para birimi 0,77 dolardan 0,90 doların üzerine çıktığı için haftaya güçlü bir notla başladığı belirtildi. Bu hızlı başlangıcın hafta ortasında gücünü kaybettiği ve ADA’nın fiyatının 0,76 doların altına gerilediği ifade ediliyor.

ADA’nın grafiklerini inceleyen analistler tarafından hazırlanan raporda, 4 Nisan’da başlayan düşüş ivmesi ADA’yı iki paralel çizgi arasında yer alan bir “düşen kanal modeline” yerleştiriyor. Ayrıca kripto para biriminin 3 Mayıs tarihinde “düşen kanaldan” yükselişle ayrıldığı ancak bir gün sonra geri çekildiği ifadelerine yer verildi. Bununla birlikte bu durumun uzun süreli bir düşüşün devam edeceğini gösteren “güçlü aşağı yönlü momentumun” bir işareti olduğu söyleniyor.

Öte yandan ADA yazının kaleme alındığı sırada 0,56 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Uzmanların raporuna göre, ADA’nın şu anki görünüşüne göre ayılar 0,54 dolara olan bir hareketi hedefliyor. Bu seviyenin altında bulunan destek bölgesinin 0,50 dolar olduğu ve yukarı yöndeki direnç bölgesinin ise 0,65 dolar olduğu savunuluyor.

  

Bununla birlikte 0,60 doların üzerinde yaşanabilecek kapanışın, 0,65 dolara doğru olan bir hareketi tetikleyebileceğinden, haftalık kapanış kısa vadede ADA’nın yönünü belirlemede çok önemli bir rol oynayacağı ifade ediliyor. Bu durumun aksine, 0,54 ABD dolarının altında bir kapanışın son kapitülasyonun en düşük seviyesi olabilecek 0,44 ABD doları seviyelerine kadar bir geri çekilme olabileceği belirtildi.

“Düşüş Bir Düzeltme Olabilir”

Cardano’nun hareketinin tersine dönmesi ve yükseliş trendine başlaması için, 0,90 doların üzerinde bir yükseliş yapması ve kapanması gerektiğini ve bu durumun gerçekleşmesi halinde ADA’nın fiyatının 0.90 – 1.00 $’a yükselebileceği öne sürüldü.

Ayrıca belirtilen aralığa geri dönüşün, yakın vadeli tahmin döneminde 1,20 dolar seviyelerine doğru bir tırmanış olabileceğini ve bu senaryoların gerçekleştiği takdirde ADA’nın yaşamış olduğu son düşüşün daha büyük bir yükseliş trendi içinde bir düzeltme gibi görüneceği ifade edildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar