reklamı kapat

Analist Net Konuştu: Bitcoin (BTC) Ne Zaman Rekor Kıracak?

Bitcoin fiyatı ne zaman hareketlenecek?
15:51
5 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı Eylül ayında aldığı sert darbeden sonra bir türlü toparlanamadı ve hala 10.000 dolar ile 11.000 dolar seviyeleri arasında gidip geliyor. Bitcoin fiyatının yaşanan KuCoin saldırısı ve BitMEX kurucusunun tutuklanması gibi olaylarla sert bir düşüş yaşaması beklense de BTC tutunmayı başardı.

Buna rağmen yatırımcıların tam olarak güven tazelemesi için Bitcoin fiyatının ya 2020 yılı rekorunu kırması, ya da çok daha yüksek seviyelere çıkması gerekiyor. Bitcoin’in haftalardır yatay grafik çizmesi yakında büyük bir fiyat patlaması görülebileceğine dair beklentileri arttırırken bir kripto para analisti de bunları doğrulayan bir açıklamada bulundu.

Bitcoin Fiyatında Beklenen Hareket 2020 Sonunda Görülecek

Kripto para analisti IamCryptoWolf, Twitter hesabından paylaştığı grafikte şu an yeniden akümülasyon sürecine girildiğini ve fiyatın 21-EMA seviyesinin üstünde kalmayı sürdürdüğünü belirtti. 21-EMA seviyesi oldukça önemli bir teknik indikatör ve bunun üzerinde kalındığı sürece fiyatın güvende olduğu biliniyor.

Analist, bununla da kalmayıp beklenen fiyat rekorunun ne zaman geleceğini de açıkladı. Wolf’a göre BTC grafiğindeki kırılma, 2020 yılının sonuna doğru görülecek ve fiyat mevcut seviyesinden kurtulacak.


Sadece Bitcoin için değil aynı zamanda XRP ve ETH için de bu haftanın oldukça hareketli geçeceği tahmin ediliyor. Belki de asıl kırılma bu hafta görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.