X

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti: Solana (SOL) Güncel Teknik Görünüm!

Solana (SOL) adına güncel teknik görünümü değerlendiren kripto para analisti, yakın vadeli kritik fiyat seviyelerine dikkat çekti.
09:17
6 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medyada “Altcoin Sherpa” kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son duruma ilişkin düşüncelerini paylaştı. Ayrıca analist, Solana (SOL) adına da güncel teknik görünümü değerlendirdi ve kritik fiyat seviyelerine dikkat çekti.

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti

Twitter’dan yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son durumu değerlendiren analist, Solana (SOL) adına da yakın vadeli kritik fiyat seviyelerine dikkat çekti. Analist, piyasadaki düşüş ivmesinin devam etmesi durumunda SOL adına yakın vadede 30-32 dolar bandının yakın vadede oldukça önemli olabileceğini ifade ederken, kripto para piyasasının yeniden yükseliş yönlü bir ivme yakalaması ile birlikte ise SOL adına sırasıyla 38 dolar ve 42 dolar seviyelerinin takip edilebileceğini belirtti. Ancak analiste gör SOL, kripto para piyasasındaki yükselişin yakın vadede kalıcı olamaması durumunda 42 dolar bandında bir direnç ile karşılaşılabileceğini ifade etti.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Dün öğlen saatlerinde 19.400 dolar seviyelerinden 20.600 dolar seviyelerine kadar yükselen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde yönünü yeniden aşağı çevirdi ve kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 19.990 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %3’e yakın bir değer kaybı kaydetti ve 1.127 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 938 milyar dolara geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte 185 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar