Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti: Bitcoin’de Trend Tersine mi Dönüyor?

Özet

  • Kripto para piyasasında düşüş devam ediyor.

  • Bitcoin, 27.500 dolar seviyelerine geriledi.

  • Bitcoin'deki son düşüşü değerlendiren analist, yakın vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret etti.
10:15
11 Mayıs 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %0,5’lik bir değer kaybı kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 27.500 dolar seviyelerinden işlem görmeye başarken kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise dün akşam saatlerinden bu yana kaydedilen düşüşlerin ardından 1,13 trilyon dolara geriledi. Piyasadaki bu son düşüşü değerlendiren analist, BTC yakın vadede kritik bir rol oynayabilecek olası fiyat seviyelerine işaret etti.

Bitcoin’deki Değer Kaybı Hız Kazanıyor

Kripto para piyasası, güne düşüş yönlü bir ivme ile başladı. Kaydettikleri son düşüşlerin ardından Bitcoin (BTC), 27.500 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken Ethereum (ETH) ise 1830 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybının etkisiyle dün akşam saatlerinden bu yana sert düşüşler kaydeden Bitcoin SV (BSV), Pepe (PEPE), Terra Classic (LUNC), Bitcoin Cash (BCH) ve Sui (SUI) de CoinMarketCap (CMC) verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlarda değer kaybeden kripto para birimleri oldu.

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, yine CMC verilerine göre 1,13 trilyon dolar seviyesine gerilerken kripto para piyasasındaki volatilitenin de artması ile birlikte Coinglass verilerine göre son 24 saatte yaklaşık 190 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti

Piyasadaki son durumu değerlendiren kripto para analisti Michaël van de Poppe, Twitter hesabından yaptığı bir dizi paylaşım ile lider kripto para birimi BTC adına yakın vadede kritik bir rol oynayabilecek olası fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, Bitcoin’in 29.200 dolar seviyeleri koruyamaması durumunda değer kaybının hız kazandığını ve lider kripto para biriminin 26.800 dolar desteğine kadar devam edebileceğini öne sürdü.

Bitcoin’deki son düşüşün yükseliş trendinin tersine döndüğüne işaret ediyor olabileceğini ifade eden analist, mevcut düşüş eğiliminin tersine dönebilmesi adına yakın vadede 27.800 dolar seviyesinin aşılmasının oldukça önemli olduğunu belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI