Altcoin’lerde Son Durum: Ethereum, Solana, AVAX ve Chiliz

Birçok altcoin'in çift haneli yüzdelerde yükseldiği günde popüler altcoin'lerde son durum ne? İşte Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Chiliz'de (CHZ) son durum.
16:05
9 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

En büyük kripto para Bitcoin‘in (BTC) yeni günün ilk saatlerindeki sürpriz yükselişi ile baştan aşağıya yeşile bürünen kripto para piyasalarındaki yukarı yönlü hareketlilik devam ediyor. Kripto para piyasalarının toplam değerinin yaklaşık 900 milyar dolar seviyesinden 1 trilyon doların üzerine çıkarak 1.034 trilyon dolara yükselmesi birçok altcoin’de çift haneli yüzdelerde yükselişin önünü açmış oldu. Peki popüler altcoin‘lerde son durum ne? İşte Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Chiliz’de (CHZ) son durum.

Ethereum’da Son Durum

The Merge güncellemesine bir haftadan kısa bir süre kala Ethereum‘daki (ETH) yükselişin tam gaz devam ettiği görülüyor. En büyük altcoin, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yaklaşık yüzde 4 yükselişle bin 700 doların hemen üzerinde, bin 702 dolardan alınıp satılıyor. ETH‘nin toplam piyasa değeri 208.1 milyar dolar seviyesine çıkmış durumda.

Eethereum ağının uzun zamandır merakla beklenen ve ağı Proof of Work’ten Proof of Stake’e taşıyacak olan The Merge güncellemesinin 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Solana’da (SOL) Son Durum

En güçlü Ethereum katili olarak gösterilen Solana (SOL), yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 7,36 yükselişle dikkatlerin üzerinde olduğu altcoin olarak öne çıkıyor. SOL, 12.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 35,35 dolardan fiyatlanıyor. Popüler altcoin, CoinMarketCap’in en büyük kripto paralar listesinde 9’ncu sırada yer alıyor.

Avalanche’da (AVAX) Son Durum

Son günlerde bir garip tartışmalara konu olan Avalanche ağının yerel varlığı AVAX, 20 doların altına olan büyük düşüşün ardından toparlanmaya başlamış durumda. AVAX, son 24 saatte kaydettiği yüzde 7,22 yükselişle yazım sırasında 20,12 dolardan alınıp satılıyor. Avalanche’ın toplam piyasa değeri ise 5.9 milyar dolarda.

Chiliz’de (CHZ) Son Durum

Son günlerin en gözde altcoin‘i ve en büyük fan token platformu Chiliz‘in yerel varlığı CHZ, son 24 saatte kaydettiği yüzde 5,85 yükselişle yazım sırasında 0,1999 dolardan alınıp satılıyor. CHZ, 1.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinMarketCap’in en büyük kripto paralar listesinde 46’ncı sırada yer alıyor.

Öte yandan Bitcoin, son 24 saatteki yüzde 10’a yakın yükselişi ile göz dolduruyor. Yazım sırasında 21 bin doların üzerine çıkan BTC‘de yükselişin devam edip etmeyeceği büyük merak konusu iken piyasa hakimiyeti yüzde 38,8’de seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar