Reklam

Altcoinler Daha Fazla Düşer Mi? Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Justin Bennett piyasalarla ilgili beklentilerini paylaştı. Bitcoin ve altcoinlerde dip görüldü mü? İşte tüm detaylar.
12:16
12 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

En büyük kripto para birimi 27.500 dolardan alıcı buluyor ve Ethereum yıkıcı kayıplar yaşadı. Peki bu düşüş ne zaman bitecek? Popüler bir analist kripto paraların genel yönüyle alakalı beklentilerini paylaştı. Hedef seviyelere dikkat çeken isim, daha fazla düşüşün devam etmesini bekliyor.

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Geçtiğimiz hafta boyunca ABD enflasyon verisinin piyasaları aşağıya çekebileceğinden bahsetmiştik. Birkaç gün önce ise Beyaz Saray’ın yüksek enflasyon beklentisini duyurduk ve ardından beklentilere uygun şekilde veriler yüksek geldi. Teknik analizde boğulan yatırımcıların temel gelişmeleri göz ardı etmeleri onlara para kaybettiriyor. Son düşüş adeta göz göre göre geldi diyebiliriz. Enflasyonun yüksek gelmesiyle düşen Bitcoin, cuma günü borsaların negatif açılmasıyla daha da düştü. Hafta sonu hacimsizliği ayıların elini güçlendirdi ve sabahın erken saatlerinde Bitcoin 27.144 dolara kadar düştü.

Elbette bugüne kadar kripto paralar sonsuz bir düşüş yaşamadı ancak 2 yılı aşabilecek düşüş trendlerini de herkes unuttu. Önümüzdeki hafta 15 Haziran Çarşamba günü akşam 21:00’da FED kararları açıklanacak. Yarım saat sonra Powell konuşacak ve muhtemelen yükselmeye devam eden enflasyon için daha fazla tedbir duyuracaklar.

Düşüşün en azından küresel ölçekte negatif görünüm durulana kadar devam etmesi bekleniyor. Bu sebepten özellikle dibi yakalamaya çalışan marjin işlemcilerin çok daha dikkatli olması gerekir.

Altcoinler Daha Fazla Düşer Mi?

Yakından takip edilen bir piyasa analisti, Bitcoin (BTC) ve altcoinler için önemli bir geri çekilme öngörüyor ve bunun tüm kripto varlıklarının değerini 1 trilyon dolar seviyesinin altına çekebileceğini söylüyor. Kripto para piyasalarının toplam değeri 1,1 trilyon dolar seviyelerinde bulunuyor. Justin Bennett, 101.000 Twitter takipçisine, tüm kripto para birimlerinin piyasa kapitalizasyonunu izleyen TOTAL grafiğinin, düşüş eğilimi modelinden bir kırılmanın ortasında olduğunu söylüyor.

“Bundan daha temiz olamaz. TOTAL’dan bugünün dökümü, 1 trilyon dolarlık psikolojik seviyeyi açıyor. Gerçek hedef tam olarak 950 milyar dolar”.

Kripto para strateji uzmanına göre, 1 trilyon dolarlık fiyat alanı, tüm dijital varlık piyasaları için çok önemli bir destek seviyesi sunuyor. TOTAL tablosu Bennett’in senaryosunu takip ederse, düzeltmenin yükünü altcoinlerin alacağını söylüyor.

“Tüm kripto pazarından %15 daha düşük bir düşüş, rahatlama potansiyeli hakkında konuşmaya başlamadan önce muhtemel görünüyor. Bitcoin %15’e yakın kayıp yaşayacak ancak altcoinler %22-30 arası daha düşebilir”.

Kırılmanın gerçekleştiği senaryoda Bitcoin’in 23.500 dolar seviyelerinde dip yapması gerekiyor. Peki tüm bunların gerçekleşeceğinin bir garantisi var mı? Hayır yok, beklentiler her zaman gerçek olmaz ve eğer öyle olsaydı Justin Bennett her seferinde kendisini haklı çıkaran beklentileri sayesinde dünyanın en zenginleri listesine girebilirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar