X


Alonzo Gibi Olur Mu? Cardano (ADA) ve Yeni Hard Fork!

Cardano yatırımcıları için kritik tarih yaklaşıyor. Alonzo benzeri bir ralli görecek miyiz? Güncel veriler neye işaret ediyor?
17:55
24 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Alonzo güncellemesi öncesinde Cardano (ADA) fiyatı ciddi artış yaşamış ve yatırımcılar oldukça iyi kazanç elde etmişti. Peki yeniden benzer bir şey olur mu? Bugün gündemimizde Cardano ağının güncel durumu ve hard fork öncesi beklentiler var. Piyasaların düşmeye devam ettiği bugünlerde Cardano için tek kurtuluş bu güncellemenin fiyatı uçurması olabilir.

Cardano (ADA)

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 29.000 doların altına düştüğü için ADA fiyatı 0,50 dolara kadar geriledi. Güne yaklaşık %8 zararla devam eden Cardano yatırımcıları artık düşüşün ne zaman biteceğini merak ediyor. Daha fazla bağlam için, CoinShares‘in en son Dijital Varlık Fonu Akışları haftalık raporuna göz atabiliriz. Raporda, çıkışlarla işaretlenen bir hafta boyunca Cardano’nun trende meydan okuyan varlıklardan biri olduğu belirtiliyor.

“Bazı altcoinlerde küçük girişler görüldü, en dikkat çekeni, her biri 1 milyon ABD doları tutarında girişe sahip Cardano ve Polkadot”.

Ancak, bir varlığın performansında yalnızca fiyatı ve akışından daha fazlası vardır.

Cardano Hard Fork ve Fiyat

Santiment’ten gelen veriler, Cardano’nun geliştirme faaliyetinin mayıs ayının başından beri düştüğünü gösterdi. Ayın ortasından itibaren bir miktar toparlanma olsa da metrik, 2021 sonlarında görülen yüksek seviyelere göre hala çok uzakta.

Öte yandan Cardano‘nun fiyat göstergeleri daha cesaret verici bir tablo çizdi. Bollinger Bantları, daralan bantlar göstererek oynaklığın azalmakta olabileceğinin sinyalini verdi. Ayrıca, Göreceli Oynaklık Endeksi (RVI) 50’nin üzerinde bir değer kaydetti ve gelecekteki oynaklığın ADA’nın fiyatını yukarı çekebileceği sinyalini verdi.

Kısacası, ADA‘nın fiyatı basın zamanında düşüyor olsa bile, bu boğalar için iyiye işaret olabilir. Bununla birlikte, CoinShares’in raporunun belirttiği gibi, genel duyarlılığın düşüş eğiliminde olduğunu unutmayın.

Son olarak, haziran ayı, ADA’nın hareketlerine ilişkin çok farklı bir değerlendirme getirebilir. Cardano topluluğu şu anda Haziran 2022 için planlanan Vasil hard forkunu heyecanla beklerken, fiyat, ağırlıklı duyarlılık ve geliştirme faaliyeti gibi bazı temel metriklerde yukarı veya aşağı yönde ciddi değişiklikler görülebilir. Alonzo güncellemesi ADA fiyatında inanılmaz pozitif etki göstermişti. Vasil için benzer bir şey göreceksek bunun bu hafta bitmeden başlaması gerekiyor. Büyük ihtimalle önümüzdeki ay gelecek hard fork benzer bir etki göstermeyecek ancak Cardano (ADA) genel piyasaya göre daha güçlü kalmaya devam edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar