X


Bu Altcoin’de Zincir Üstü Veriler Patlama Yaşıyor! İşte Ayrıntılar!

Kripto para piyasası zor bir dönemden geçerken, Blockchain tabanlı,  merkeziyetsiz ve Singapur menşeili bir altcoin büyük başarılara imza atıyor.
18:22
24 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika
Kripto para piyasası zor bir dömden geçerken, Blockchain tabanlı, merkeziyetsiz ve Singapur menşeili bir altcoin projesi olan TRON (TRX) büyük başarılara imza atıyor.

TRON, Yeni Rekorlara İmza Atıyor

TRON hem haftalık hem de günlük kazançlar açısından son derece iyi bir performans sergiliyor.  CoinMarketCap’e göre altcoin, 24 saat boyunca % 5,08 artış kaydetti ancak daha sonra % 2 değer kaybetti. TRX, önceki haftaya kıyasla %16,22 artışla kazançlar açısından piyasa değerine göre ilk 100’de bulunan kripto paraın başında geliyor. Güncel TRON DAO haftalık raporuna göre, TRON ana ağındaki toplam hesap sayısı 100 milyona yaklaştı. Bu rakam, tam olarak 93.6 milyona ulaştı.  Ayrıca 16 Mayıs ile 22 Mayıs arasındaki haftada 1.476.689 yeni hesap eklendi. Ağdaki toplam işlem sayısı ise 3,21 milyara ulaştı ve bunun 33,59 milyonu yalnızca geçen hafta kaydedildi. Blockchain’deki toplam kilitli değeri (TVL) an itibariyle 9,2 milyar dolara ulaştı.
Son olarak, TRON Blockchain yüksekliği, ağ genelinde toplam 5.963 düğüm ile 40.79 milyonu aştı. Bu veriler, TRON DAO tarafından 24 Mart’ta Twitter kanalında yayınlandı. Mart ayının başlarında, Tron‘un işlem sayısında ve akıllı sözleşme etkinliğinde istikrarlı bir artış meydana gelmişti. Akıllı sözleşmeler, hisse kanıtı (PoS) ekosistemindeki tüm işlemlerin %60’ından fazlasını oluşturuyordu.

Şirket, Fireblocks ile Ortaklık Kurdu

Dijital varlık işletmeleri oluşturma işlevi gören Fireblocks, yakın zamanda Tron ile çarpıcı bir ortaklık anlaşması imzaladığını bildirdi. Yapılan duyuruya göre, platform TRX ve TRC-20 tokenlerini destekleyecek. Tron’un kurucusu Justin Sun, 25-26 Mayıs tarihlerinde Berlin, Alte Münze’de kişisel koleksiyonundan bir dizi ender NFT çalışmalarını sergileyecek. Justin Sun ayrıca algoritmik stabilcoin USDD’nin tanıtımların devam ediyor. 23 Mayıs’ta Sun, stablecoin’in piyasa değerinin yakın gelecekte 6 milyar dolara ulaşabileceğini söyledi. Pek olası olmasa da, bu açıklama TRX yatırımcılarını umutlandırdı. Yazı hazırlandığı sırada USDD’nin piyasa değeri 463.104.423 dolardı ve piyasa değeri sıralamasında 94’te yer alıyordu.
Santiment’ten gelen veriler ayrıca USDD‘nin piyasa değerinin son günde yaklaşık 50 milyon dolardan fazla arttığını gösterdi. Bu, TRX’in rallisinin de bir nedeni olabilir. Bununla birlikte, 11 ve 13 Mayıs arasında USDD’nin de 0,98 dolara düşerek sabitini kaybettiğini hatırlatmak gerekiyor. Ayrıca UST ile benzer bir çalışma mantığı var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar