X


XRP, VeChain (VET) ve WAVES Yorumları!

Piyasalardaki düşüş devam ediyor, peki popüler altcoinler kısa vadeli yükselişler yapabilir mi? Daha fazla düşüş ihtimalinde yatırımcılar hangi seviyeleri izlemeli?
18:42
24 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasalarındaki korku havası FED başkanının enflasyon ve faiz açıklamalarıyla yüksek kalmaya devam ediyor. DXY düşüşüne rağmen değer kaybeden Bitcoin ve hisse senedi piyasaları önümüzdeki toplantıda alınması muhtemel radikal kararları fiyatlıyor. Enflasyon yükselecek ve faizler artmaya devam edecek. Peki kripto para piyasaları bu kısır döngüye girmişken düşüş ne zaman bitecek? Bunu bilmek gerçekten güç fakat kısa vadeli toparlanma hareketlerinde popüler altcoinlerin izleyeceği adımları az da olsa tahmin edebiliriz. Trendi aksi yönüne mini hareketler yatırımcıya para kazandırabilir. Peki XRP, VeChain (VET) ve WAVES için kısa vadede neler bekleniyor?

Ripple (XRP)

Bir avukat 65.000 XRP yatırımcısını temsil etmek için mahkemeye talep gönderdi. SEC tarafından ortaya atılan argümanları zayıflatmak için başarılı olabilir ancak geçmişte benzer adımlara karşı SEC, soruşturma kartını ortaya sürmüştü. XRP 0,4 dolar seviyesini kaybetti, Bitcoin’in 29.000 doları kaybetmesiyle birlikte altcoinler önemli destekleri kaybetti.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), geçtiğimiz gün 38-mark tabanına doğru hızla düştü. Bununla birlikte, CMF fiyatla bir yükseliş farklılığı üstlendi. XRP yatırımcılarının Bitcoin hareketlerini yakından izlemesi gerekiyor. BTC 29.000 doların üzerinde kalıcı olmadığı sürece 0,37 dolara kadar sarkma görebiliriz.

VeChain (VET) ve WAVES

Altcoin, değerinin %73’ünden fazlasını (31 Mart’tan itibaren) kaybetti ve 12 Mayıs’ta 15 ayın en düşük seviyesine geriledi. EMA şeritlerinin üzerinde bir nokta bulmaya yönelik tutarlı denemelerden sonra, alıcılar nihayet şeritlerin üzerindeki 0,33 dolar seviyesini test edebildiler. Ancak Bitcoin daha fazlasına izin vermedi ve yazı hazırlandığı sırada VET 0,3 dolara kadar gevşedi.

WAVES Nisan ayının başından bu yana sert bir şekilde düştü ve kritik fiyat noktalarından geçti. Genel düşüş trendinin aksine proje hakkında ortaya atılan FUD fiyatın hızla erimesine sebep oldu. Yakın zamanda birçok yatırımcı 20 dolar seviyelerinin fiyatta çok büyük bir erimeyi temsil ettiğini düşünerek alım yaptı. Ancak daha fazla düşüşün olası olduğunu ve FUD bitmeden yapılan girişlerin risklerine o tarihlerde değindi. Nitekim Terra UST krizi Waves hakkındaki iddiaları proje özelinde bile geride bıraktı. Fiyat belki şaka gibi ama 5,45 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Altcoin 31 Mart’tan itibaren değerinin %91’inden fazlasını kaybetti ve 21 Mayıs’ta 16 ayın en düşük seviyesini gördü. 5,4-5,6 dolar aralığı son düzeltmeleri destekler gibi görünse de WAVES bir aşağı kanal (beyaz) sınırları içinde ileri geri sıçradı. Supertrend nihayet yeşile dönerek bir satın alma avantajını göstermek için pozisyonunu değiştirdi. Yatırımcıların toparlanma beklentilerini koruyabilmesi için 5,4 desteğinin güvenli kalması gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar