Alanındaki En Büyük Kripto Para! İhtişamlı Ralliler Geri Dönecek Mi?

Bir zamanlar piyasayı kasıp kavuran, hacim rekorları kıran bu altcoin şimdilik durağan. Peki kısa vadede umut var mı?
21:58
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Her kategoride lider kripto paralarda vardı. Bu altcoin de ilk günden bu yana kendi alanında en iyilerden oldu. MANA ile sıralamada yer değişseler de yazı hazırlandığı sırada olduğu gibi genellikle ApeCoin’i birincilik tahtında otururken gördük. Bu sene piyasaya sürülmesine rağmen birçok eski popüler kripto paranın önüne geçmeyi başardı.

ApeCoin (APE)

Yazı hazırlandığı sırada ApeCoin 5,16 dolardan alıcı buluyordu. İşlem hacmi son 24 saatte %41 oranında arttı. 1,58 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 38’inci kripto para olan APE, metaverse odaklı kripto paralar arasında birinciliğini koruyor. Son 1 ayda 4,19 dolar ile 6,34 dolar arasında hareket eden fiyat Bitcoin’in 19.600 doları yeniden kazanmasıyla 5,1 dolar üzerinde şimdilik kalıcılık elde etti. Fed sebebiyle son 30 günde kripto paralar aşırı baskı gördü.

13 Ekim tarihinde ABD enflasyon verisi açıklanacak ve kripto para yatırımcılarının bu tarihten önce zayıfta olsa bir toparlanma rallisi beklentisi var. Dolar endeksi 111 seviyesine gevşemişken Bitcoin fiyatı yeniden yükseliyor. İlerleyen saatlerde kripto para piyasalarında daha hareketli anlar yaşayabiliriz.

ApeCoin Yorum

ApeCoinDAO, geçmişte DAO’sunu ve topluluğunu güçlendirme konusunda tutarlı bir ilerleme kaydetti. Son zamanlarda, DAO, ApeCoin topluluğunu yakın gelecekte yönetişim protokolüyle ilgili planlarında güncelledi. Ayrıca yönetim, kendi pazaryerlerini başlatma planlarını da paylaştı. ApeCoin Twitter hesabı, 1 Ekim’de DAO’nun token için planlarından bahseden bir güncelleme yayınladı. ApeCoin, DAO’daki uygulamaları yönetmek için önümüzdeki üç ay içinde uzun vadeli bir yönetim süreci kuracak. Ek olarak, ApeCoin topluluğu, kendi NFT pazarını başlatmak için Snag Solutions ile olan iş birliğini de duyurdu.

Aşağıdaki grafikten görülebileceği gibi, ApeCoin için toplam NFT işlemleri istikrarlı biçimde düşüyor. Yeni pazaryeri duyurusu da bunu değiştirmedi. NFT pazarının genel olarak %90’ı aşan ilgi kaybı yaşadığını düşünürsek bunu normal karşılayabiliriz. Şimdilik duyurulardan olumlu bir hareket başlatamayan APE’nin genel piyasa yükselişiyle 6 doları aşması umuluyor.

Kripto para piyasalarının kümülatif değeri gün içindeki 937 milyar dolardan yazı hazırlandığı sırada 942 milyar dolara tırmandı. BTC piyasa hakimiyeti ise kısa süre önce %0,3 oranında arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar