X


Afrika Kripto Para Borsası Yellow Card Yatırım Turunu Tamamladı!

Kripto paralar Afrika kıtasının kurtuluşu olacak mı? Dev şirketlerden borsaya destek geldi.
21:49
27 Eylül 2021

Finansal olarak Afrikalılar hep zor bir hayat yaşadı. Onlarca yıllık dolarları kullanmak ve aylık cüzi rakamlara çalışmak bazı Afrika ülkelerindeki insanların kaderi oldu. Bu zayıflık kripto paraların Afrika bölgesinde ciddi anlamda patlamasına da sebep oldu. Birçok Afrika ülkesi son derece yüksek enflasyona sahip, yani para kazanmak çok zor ve paranız sürekli olarak değer kaybediyor. İnsanlar buna çözüm olarak kripto paraları kullanmaya başladı. Bölgenin en büyük borsalarından biri olan Yellow Card bugün A serisi yatırım turunu tamamladı.

Yellow Card

Yatırım turu, Square Inc., Blockchain.com, Ventures, Coinbase Ventures, Polychain Capital, BlockFi, MoonPay, Valar Ventures, Third Price ve Castle Island Ventures tarafından yönetildi. Peki bunda tanınmış şirketin bu yatırım turuna özel ilgi göstermesinin sebebi ne? Elbette Afrika kıtasında kripto para ekosisteminin desteklenmesi için bu yapıldı. Yani tek amaç yatırım değil aynı zamanda bölgenin kalkınması da isteniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Şimdiye kadar Afrika’da hizmet veren hiçbir kripto para borsası böyle büyük bir yatırım alamamıştı. Yellow Card Afrika’daki operasyonlarını genişletecek ve sistemlerini iyileştirmek için bu parayı (15 milyon dolar) kullanacak. Bu desteklenmesi ciddi bir ihtiyaçtı, bölgede şimdiye kadar çok fazla kripto oluşumu gördük ve maalesef birçoğu insanları dolandırmaktan başka bir şey yapmadı. Kripto paralar Afrika kıtasında popüler ancak daha popüler olan insanların bu konu özelinde çok fazla dolandırılıyor olmasıdır.

Afrika ve Kripto Borsalar

2018 yılında Nijerya’da faaliyetlerine başlayan borsa sıkı döviz politikaları ve sermaye kontrolleriyle mücadele etmenin yeni yeri oldu. İnsanlar kripto paralara çok fazla ilgi gösteriyor ve birçok baskıdan bu şekilde kurtuluyor. Yatırımlarını güvenle saklayarak enflasyondan koruma imkanına kavuşmak onlar için bulunmaz bir nimettir.

Nijeryalı kripto para borsası Quidax, Mayıs ayı itibarıyla şimdiye kadar 3,2 milyar dolarlık işleme ev sahipliği yaptığını duyurmuştu. Bu rakam birçok borsanın günlük hacmi olsa da Afrika kıtasında kriptoların yaygınlaştığını teyit ediyor.

Chainalysis verilerine göre Afrika dünyanın hiçbir yerinde olmadığı kadar hızlı biçimde Bitcoin (BTC) ve kripto paraları benimsiyor. Bu yıl Bitcoin’in bölgede benimsenme oranı %1200’ü aştı. Birçok insan havale ve ödemeler için sadece Bitcoin kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar