X


Adventure Gold Nedir?

Adventure Gold (AGLD), Loot non-fungible token (NFT) projesinin yerel ERC-20 token’ıdır. 
10:54
8 Ekim 2021

Adventure Gold (AGLD), Loot non-fungible token (NFT) projesinin yerel ERC-20 token’ıdır. Loot, sosyal medya ağı Vine’ın kurucu ortağı Dom Hofmann tarafından ve zincir üzerinde oluşturulan ve depolanan metin tabanlı, rastgele bir macera ekipmanıdır.

Adventura Gold (AGLD) Nedir?

Adventure Gold, 2 Eylül 2021’de piyasaya sürüldü ve bir Loot NFT’nin her sahibinin ücretsiz olarak 10.000 token talep etmesine izin verdi. AGLD’nin fiyatı, işlemlerin ilk günlerinde hızla yükselirken, bu airdrop NFT başına 70.000 dolar değerindeydi. AGLD’nin kurucusu Will Papper, merkezi olmayan oyun evreni için bir para birimi sağlayarak Loot üzerine inşa edilen projeler için bir standart belirlemek istediğini iddia etti.

Adventure Gold, Loot NFT oyununun altında yatan, bir onay biçimi olarak Loot’un üzerine inşa edilen topluluk odaklı bir yaklaşımı takip ediyor. Loot’un basitliği ve benzersizliği, Web3 topluluğuna, koduna dayalı çok sayıda türev projesi bulması için ilham verirken, Adventure Gold’un kendisi bir yönetişim token’ı olarak kullanılmayı ve kullanıcıların gelecekteki oyun içi krediler veya gelecekteki basımlar üzerinde oy kullanmasını sağlamayı amaçlıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Papper ve diğer “Loot’u seven son derece saygın topluluk üyelerinden” oluşan çok üyeli bir grup, para basma kararları ve diğer yönetim önerileri gibi sözleşmeye dayalı izinleri uygulayabilir. Loot ve Adventure Gold’un geliştirme hızı ve projeyi çevreleyen heyecan, FTX gibi güçlü borsaların AGLD’yi piyasaya sürüldükten sadece 30 saat sonra listeleme kararıyla körüklenen benzersiz bir değişken işlem ortamına yol açtı.

Bunlara ek olarak Adventure Gold, Ethereum’da bir ERC-20 token’ıdır. Token bir güvenlik denetimi sağlamaz, ancak kurucusu ve diğer birkaç anonim cüzdandan oluşan bir multisig tarafından yönetilir.

Ethereum, Loot ve Adventure Gold gibi birçok merkezi olmayan uygulama ve açık kaynaklı proje için en popüler blok zincirlerinden ve  go-to solution’lardan biridir. ERC-20, Ethereum blok zincirindeki hemen hemen tüm token’ların izlediği token standardıdır. Madencilerin yeni Ethereuö madenciliği yapmasını gerektiren bir proof-of-work konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. Bir dizi merkezi olmayan node, işlemleri doğrular ve Ethereum blok zincirini güvence altına alır.

AGLD Coin Yorum

Oyun ekosistemindeki gelişmeler ile birlikte oyun token’ları ve NFT’ler önemli hale geliyor. Dolayısıyla AGLD’de de hem bu durumdan hem de Binance gibi büyük borsalarda listelenmesinden nasibini alıyor. Yatırımcılar şu anda AGLD token’ı yakından takip ediyor ve ilginin arttığı görülüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 3.85 dolardan işlem gören Adventura Gold Coin, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin karşısında da 0.00007047 BTC ile işlem görüyor. Bunların yanı sıra 269,440,183 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 253. sırada yer alan Adventura Gold Coin’ın ortalama 24 saatlik işlem hacminin 128,909,490 USD olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan bu noktada Adventura Gold token’ın 2 Eylül 2021’de 0,3614 dolar ile en dip seviyeyi ve 3 Eylül 2021’de 7.63 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Adventura Gold Nasıl Alınır?

AGLD Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

AGLD Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından AGLD Coin’in işlem gördüğü BUSD, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak AGLD işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar