reklamı kapat

ABD’li Senatör Kripto Para Yalanından Ötürü Tutuklandı

ABD'li senatör Michael Williams kripto para madenciliğiyle ilgili yalanından sonra tutuklandı.
1 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Georgialı senatör Michael Williams, 1 yıl önce yaşanan “kripto para vakasıyla” ilgili yalan söylemekle suçlanmasının ardından polise teslim oldu.

Williams 464 numaralı senato yasa tasarısının hazırlayanlardan biriydi. Yasa tasarısı, kripto paraların vergi ödemelerinde kabul edilmesini kapsıyordu. Williams hakkında başlatılan soruşturmanın ardından Williams, Gainesville’deki kampanya ofisinde kripto para kazmak için kullanılan bilgisayar sunucularının çalınması konusunda yalan söylemekle suçlandı.

O zamanlar Williams’ın kampanyasının yöneticisi hırsızların 300.000 dolar değerindeki bilgisayar ekipmanıyla kayıplara karıştığını iddia etmişti. Williams’ın ise binanın başka bir bölümünde kampanyayla ilgili işlerini yürütürken (şirketi) LPW Investments için sunucuları kullandığı konuşuluyordu. En nihayetinde Williams polisle soruşturmacılara yalan söylemekle ve durum hakkında yanlış beyan bildirmekle suçlandı.

Önce Noel sonra hapis sonra kefalet

Senatör Michael Williams 26 Aralık’ta teslim oldu, ancak Gainesville Times’ın haberine göre aynı gün 10 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı.

Kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında Williams’tan herhangi bir açıklama gelmezken Williams’ın avukatı A.J. Richman müvekkilini şu sözlerle savunmaya devam etti:

Bay Williams söylenen şeyi yapmadı. Kanıt henüz bize ulaştırılmadı. Onu (kanıtı) henüz açıklamasalar da yakın zamanda açıklayacaklarından eminim. Ama bu aşamada, iddianamede belirtilenlerden başka şeyler yaptığı söylenirse ne olacağını bilmiyoruz.

Williams seçim döneminde bütün eyaleti “sürgün otobüsüyle” turlamasıyla tüm ülkenin dikkatini çekmişti. Otobüste “Tehlike: Katiller, çocuk kaçıranlar, tecavüzcüler, çocuk istismarcıları ve diğer suçlular otobüste” ve “Beni Meksika’ya kadar takip edin” mesajları dikkat çekiyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER