X


ABD’li Kongre Üyesi: “Yeni Altın Standardı Kripto Paralar Olabilir”

Kongre üyesi Madison Cawthorn yaptığı bir açıklamada, kripto para birimlerinin yeni altın standart olarak kullanılmasını önerdi. 
12:15
1 Ekim 2021

Amerika, kripto para birimleri ile ilgili net bir çizgi çekmeyen, zaman zaman da olumsuz açıklamalar yapan bir ülke konumundaydı. Ancak yapılan son açıklamalara bakılırsa ABD, Çin’in kripto para yasaklarını kendi lehine kullanmak istiyor.

“Yeni Altın Standart: Kripto Para”

Kongre üyesi Madison Cawthorn Twitter aracılığı ile yaptığı bir açıklamada, kripto para birimlerinin yeni altın standart olarak kullanılmasını önerdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Böylece Cawthorn, kripto para birimlerini destekleyen diğer ABD’li siyasi isimlerin arasına katılmış oldu. Çarşamba günü, Ohio eyaletinin önde gelen adaylarından Josh Mandel, Amerika’nın Bitcoin’in konusunda daha kararlı olması gerektiğini iddia etmişti. Arizona’dan bir başka Senator olan Blake Masters da Amerika’nın stratejik rezervlerine en büyük kripto para birimi Bitcoin’i eklemeyi önermişti.

Eski Facebook yöneticisi Chamath Palihapitiya da kısa süre önce Bitcoin‘in altının yerini aldığını belirtti.

Öte yandan altın standardı, geleneksel para çağının başlangıcına işaret eden 1973’te Nixon tarafından durduruldu.

ABD ve Kripto Para Birimleri

Her ne kadar ABD ilk başlarda kripto para birimlerine mesafeli yaklaşsa da ciddi bir yasaklayıcı adım atmadı. Son olarak FED Başkanı Jerome Powell, ABD’nin Bitcoin’i yasaklamak gibi bir niyeti olmadığını ifade etti. Buna ek olarak Powell, stablecoin birimlerinin düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Çin’in yasaklarının ardından birçok isim bu durumun ABD için bir fırsat olduğunu ifade etmişti. Dolayısıyla son açıklamalara bakılırsa ABD bahsi geçen fırsatı değerlendirmek istiyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar