reklamı kapat

ABD’de Borsalar Arası Rekabet Kızışıyor

12:30
22 Nisan 2018

ABD’de kripto para borsaları arasındaki rekabet gittikçe kızışıyor. Komisyonsuz kripto para borsası Robinhood resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada operasyonlarına Colorado bölgesini de dahil ettiğini duyurdu.

Batı eyaletlerindeki yatırımcılara Bitcoin ve Ethereum dijital para birimlerinde komisyonsuz ticaret imkanı tanıyan Kaliforniya merkezli kripto para borsası ayrıca hisse senedi ve borsa fonlarını da destekliyor.

Sık sık düzenlenen Rocky Mountain etkinlikleri ve Blockchain teknolojisine iyimser yaklaşan yasalarıyla Colorado, dijital çağa ayak uydurabilen Kaliforniya, Massachusetts, Missouri ve Montana gibi ülkelerin arasına katıldı.

Twitter üzerinden yaptığı duyuru coşkuyla karşılanan Robinhood borsası, Litecoin para birimini bünyesine ekleyerek faaliyetlerini Texas, Florida gibi eyaletlerde de genişletmek istiyor. Ancak Robinhood borsasının kullanıma sunulduğu sınırlı eyaletlerdeki bazı kullanıcılar Twitter üzerinden sisteme erişim gerçekleştiremediklerini belirtiyor.

ABD‘de kullanıcılarına komisyonsuz işlem yapma şansı tanıyan Robinhood borsası bu fonksiyonuyla Coinbase/GDAX ve Gemini borsalarını geride bırakabilir.

New York Başsavcısı Eric Schneiderman geçtiğimiz günlerde daha fazla şeffaflık sağlaması için bir düzineden fazla kripto para borsasıyla iletişime geçmişti. Bu gelişmeyle beraber kripto para birimlerinde bir düşüş yaşanmış fakat bu düşüş uzun soluklu olmamıştı.

İlk Bitcoin milyarderleri Winklevoss ikiz kardeşlerin sahibi olduğu Gemini borsası New York Başsavcısının şeffaflık çağrılarına olumlu yanıt verdi. Fakat Kraken‘in de aralarında bulunduğu bir kaç borsa bu teklifi aşağılayıcı buluyor.

Robinhood borsası Bitcoin ve Ethereum dışında başka bir dijital parayı destekleyip desteklemeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen bazı altcoinlerin piyasa verilerini kullanıcılarına sunuyor. Robinhood borsası kullanıcılarına komisyonsuz işlem gerçekleştirme şansı tanımasının yanında aylık daha fazla yatırım limitleri sunan Robinhood Gold isimli bir premium üyelik de sunuyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun