Reklam

6 Milyar Dolar Değerinde Ethereum (ETH) Kraken Borsasına Transfer Edildi: İşte Nedeni

İşlem sayfasına göre anonim bir cüzdan 6 milyar dolar değerinde Ethereum'u Kraken borsasına transfer etti.
17:25
15 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain monitörü Whale Alert, bilinmeyen bir cüzdandan Kraken borsasına 1.25 milyondan fazla Ethereum aktarıldığını bildirdi. Bu yazıda kaydedilen işlemin perde arkasını ele alacağız.

Ethereum Transferinin Arkasındaki Sebep

İşlem sayfasına göre anonim bir cüzdan 6 milyar dolar değerinde Ethereum‘u Kraken borsasına transfer etti. Etherscan blok zinciri gezginindeki işlemler kontrol edildiğinde fonların %100’ü Kraken soğuk cüzdanından işlenmiştir. Büyük hacim, Eylül ayının başından bu yana artan fon girişleriyle açıklanıyor.

Kullanıcılar, piyasadaki güçlü yükseliş eğilimi ve Ethereum’un deflasyonist yapıya bürünmesi nedeniyle fonlarını borsalardan sürekli olarak çekiyor. Borsa, yeterli likidite sağlamak adına piyasa yapıcıları tarafından kullanıcılara fonları aktaracak. Takip edilen toplam, mevcut günlük işlem hacminin yaklaşık olarak %40’ına denk geliyor yani bu fonlar satış için kullanılacak olursa Ethereum fiyatının önemli ölçüde düşmesi beklenmelidir.

Borsalar, kullanıcıların varlıklarını saldırıya uğrama veya çalınma riskine maruz bırakmadan güvenli şekilde saklamak adına soğuk cüzdan kullanıyor. Fonların bir kısmı anında talep üzerine kullanılmak üzere borsanın sıcak cüzdanında bulunuyor. Soğuk cüzdanlar, sürekli olarak ağa bağlı olmayan bir cihazda depolanmaları nedeniyle fonlara erişimi kısıtlayarak tam güvenlik sağlıyor.

Ethereum Fiyatı

En büyük altcoin Ethereum, 4.700 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürüyor. ETH, 5 gün önce 4.859 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. En popüler ikinci kripto para, uzmanların öngörülerine göre 5.000 dolarlık seviyeyi süpürmek istiyor.

Bunun yanı sıra uzman analistler uzun vade beklentilerinde 20.000 dolar seviyelerine işaret ediyor. Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 4.726 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar