X


4,5 Trilyon Dolarlık Şirketin Altcoin Planı Açıklandı! Piyasa Beklentileri Neler?

4,5 trilyon dolarlık dev şirket kripto paralarla alakalı beklentilerini açıkladı. Popüler bir altcoin hakkındaki planlarını resmi olarak duyurdular.
23:00
31 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri bu altcoin için planlarını açıkladı. Kripto para hedefleri neler? Kripto paraların popülerliği arttıkça dünyanın en zenginlerine hizmet veren finans şirketlerinin de bu alandaki çalışmaları hız kazanıyor. Fidelity bugün önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

Fidelity ve Ethereum

Bitcoin ve Ethereum piyasada mücadele etmeye devam ederken Blockchain Mühendisleri, Geliştiricileri ve Programcıları yüksek talep görüyor. Fidelity, Bitcoin için benzer bir hizmetin başlatılmasının ardından artık Ethereum alım satım ve saklama hizmetleri sunuyor. Şirket ayrıca, kripto paralara olan talebin geri dönüşü olarak 2022’de işgücünü ikiye katlamayı planlıyor.

Blockchain uzmanlığına sahip mühendisler ve geliştiriciler de dahil olmak üzere 100’den fazla yeni çalışan şirkete katılacak. Büyük olasılıkla, şirket kripto para birimi altyapısını genişletmeye hazırlanıyor. Genişleme planları, Fidelity’nin bu yıl içinde Bitcoin’i emeklilik fonları için kullandıracağını açıklamasının ardından geldi.

Kripto Paralara Kurumsal Yatırım

Fidelity’nin kripto paralarla ilgilenen birimi 2021’deki boğa koşusundan hemen önce piyasaya sürüldü. Yan kuruluş, Ethereum saklama ve alım satım hizmetlerini desteklemek için altyapı oluşturuyor. İnsanlar bu platformda büyük miktarlarda Bitcoin yatırımı yapabilir ve varlıklarını saklayabilir. Platformun veri ve uygulama depolaması buluttadır, işlem sürecini hızlandırır ve 24 saat yatırımcılara hizmet verir.

Fidelity’den Jesson’a göre şirket, satın alma gücünün piyasaya geri döneceğini gösteren uzun vadeli göstergelere odaklanıyor. Blockchain mühendisleri ve geliştiricileri, mevcut ekonomik iklime rağmen yüksek talep görüyor. Yani Fidelity Investments kripto paralarda daha büyük bir boğa döneminin yaşanacağından emin görünüyor.

Fidelity sayesinde müşteriler, emeklilik fonlarının maksimum %20’si kadarını Bitcoin de tutabilecek. Herhangi bir kripto para borsasında hesap açmadan ve güvenlik risklerini göze almak zorunda kalmadan bunu Fidelity güvencesiyle yapacaklar. Şirkette emeklilik fonu için yatırılmış trilyonlarca dolar değerinde varlık bulunuyor. Bunların çok az bir kısmının bile kripto paralara girmesi ciddi çarpan etkisi oluşturabilir.

2018’den beri Fidelity, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e ısınan ilk büyük finans kurumlarından biri oldu. Geçen yılın Kasım ayında Fidelity, Kanada’nın kurumsal yatırımcılar için ilk düzenlenmiş Bitcoin saklama ve alım satım hizmetini başlattı. Bundan sonra, aralık ayında Toronto Menkul Kıymetler Borsasında halka açık iki Bitcoin fonu başlattı. Fidelity, bu yıl İsviçre ve Almanya’da benzer ürünleri tanıttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar