X

3 Trilyon Dolarlık Bankacılık Devinden Kripto Atağı

ABD'nin en eski ikinci bankacılık kurumu, kripto para sektörü odaklı adımlarını artırıyor.
18:07
29 Temmuz 2021

Amerikan finans kurumu State Street Corporation, özel fon müşterileri için kripto para hizmeti sunacağını açıkladı. ABD’nin en eski ikinci bankacılık kurumu, kripto para sektörü odaklı adımlarını artırıyor. Lider kripto para Bitcoin başta olmak üzere altcoin’ler yeşil bir tabloda işlem görüyor.

State Street, Kripto Para Hizmeti Sunacak

Bloomberg raporuna göre ABD’nin en eski ikinci bankası State Street Corporation, özel fon kullanıcılarına kripto para birimlerinde mutabakat, raporlama ve işlem hizmeti sunmak için kolları sıvadı. Bankanın bu hamledeki odağı, kripto odaklı teknoloji şirketi Lukka Inc. oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte State Street, en iyi müşterilerine değerleme hizmetleri sağlayacak. Dev bankanın üst düzey yöneticilerinden Nadine Chakar, kripto para birimlerine gösterilen ilgi ateşinin soğumadığını ve kurumun müşterilerin dijital varlıklara olan iştahını tatmin etmeye devam edeceğini belirtti:

Dijital varlıkların popülaritesindeki artış, yavaşlama belirtisi dahi göstermiyor. State Street Digital olarak müşterilerimizin artan taleplerini karşılamak adına dijital varlık hizmet modellerimizi revize etmek ve geliştirmek için gerekli altyapıyı oluşturmada geri adım atmayacağız.

Amerika’nın en eski ikinci bankası olan State Street’in son zamanlarda altyapısal çalışmalarla kripto para alım satımı hizmetlerini sunduğunu belirtmek gerekir. Yönetimi altında 3 trilyon dolardan fazla varlığa sahip şirket, Londra merkezli Pure Digital Markets borsasının Currenex platformunu kripto para birimleriyle işlem yapmak için kullanılacağını bildirdi.

Dev Banka, Kripto Odaklı Bir Bölüm Oluşturdu

Medyaya yansıyan son haberlere göre State Street Corporation, kripto para birimi yatırımlarına odaklanan bir dijital birim kurmaya karar verdi. Bankanın bu hamlesi müşterilerinin son birkaç ayda dijital varlıklara olan talebinin %300 artmasının ardından geldi.

Bölümün lideri Nadine Chakar konu hakkında şunları aktardı:

Bunun hızla ilerlediği bir noktadayız. Kripto formunda bağış alan vakıf veya kurumlardan telefonlar alıyoruz. Bununla nasıl başa çıkacağız? Bilançolarına kripto para eklemeyi isteyen şirketler var.

Öte yandan başarılı yönetici State Street adına; “düzenleyici bir form ile desteklememize izin verilen kripto hizmetlerindeki her şeyi sunacağız” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar